Dużym sukcesem uczniów z Gminy Narew zakończył się tegoroczny konkurs wiedzy o Rosji, organizowany przez Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe. Głównym tematem konkursu była historia, kultura i sztuka Nowogrodu Wielkiego, jednego z piękniejszych rosyjskich miast, które obchodzi w tym roku jubileusz 1050 rocznicy powstania. W części pisemnej konkursu wzięło udział 111 gimnazjalistow i licealistów z dziewiętnastu szkół województwa podlaskiego i mazowieckiego. Do ustnego finału zakwalifikowało się 35 osób.
 
Sukces uczniów w konkursie o RosjiSukces uczniów w konkursie o Rosji
 
Najrozleglejszą wiedzą wśród gimnazjalistów wykazała się Agnieszka Onikijuk z Publicznego Gimnazjum w Narwi - zdobywczyni Grand Prix w tej kategorii. Pierwsze miejsce zdobyła Julita Zubrycka, drugie Łukasz Sakowski z Michałowa, zaś trzecie Krzysztof Kiryłowicz. Laureatem Grand Prix w kategorii licealistów została natomiast Marianna Sadowska reprezentujaca II LO w Białymstoku, która swoją naukę języka rosyjskiego rozpoczynała właśnie w szkole podstawowej i gimnazjum w Narwi. Pierwsze miejsce w tej kategorii przypadło Kamili Kiryłowicz z II LO w Białymstoku, drugie miejsce zdobyli Olga Lewczuk z XI LO oraz Artiom Czuchin z Zespołu Szkół Handlowo - Ekonomicznych w Białymstoku, zaś trzecie Ewelina Kiełbaszewska reprezentującej również II LO. Duże słowa uznania należą się pani Dorocie Szamborskiej - nauczycielce języka rosyjskiego w Publicznym Gimnazjum w Narwi, która wspaniale przygotowała swoje uczennice do tegorocznej edycji konkursu.
 
GRATULUJEMY
 

W oparciu o artykuł Ałły Matreńczyk w miesięczniku
społeczno-kulturalnym "Sami o sobie" - maj 2009

Fotografie autorki