W dniu 16 maja 2010 roku w Szkole Podstawowej w Narwi odbyła się wystawa prac oraz podsumowanie XV Powiatowych Mistrzostw Szkół w Modelarstwie Redukcyjnym. W tegorocznych mistrzostwach, organizowanych w Narwi przez Pana Jarosława Iwaniuka, wzięło udział 38 uczniów, blisko 2 razy więcej niż w roku ubiegłym.

Mistrzostwa modelarskie w Narwi 

W tym roku z uwagi na dużą liczbę zgłoszonych prac zostały rozegrane wszystkie 4 kategorie, tj.: samoloty 1:72, broń pancerna, dioramy oraz modele kartonowe. Oprócz modeli konkursowych można było obejrzeć także inne prace wystawione na wystawę przez Damiana i Erwina Sobieszuk z Bielska Podlaskiego, Konrada Kondrata z Białegostoku (min. kolekcja śmigłowców bojowych) oraz prace Jarosława Iwaniuka.

Mistrzostwa modelarskie w Narwi 

Tego dnia wystawę odwiedziło wielu gości, zaś około godziny 13 ogłoszono oficjalnie wyniki XV Powiatowych Mistrzostw Szkół w Modelarstwie Redukcyjnym. Pan Jarosław Iwaniuk serdecznie powitał wszystkich zebranych oraz powiedział kilka słów o tegorocznym konkursie. Wyraził on także gorące podziękowania dla sponsorów, bez których organizacja tego przedsięwzięcia byłaby nie możliwa.

Mistrzostwa modelarskie w Narwi 

W dalszej części ogłoszono zwycięzców mistrzostw w poszczególnych kategoriach, którzy otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe i książkowe.

Kategoria samoloty 1:72 (26 modeli konkursowych)

1. Adam Gil – PG nr 16 Białystok (model Bf-109G-10)
2. Karol Łapiński – PG Narew (model F-15)
3. Michał Selewoniuk – PG Narew (model Me-262)

Kategoria broń pancerna (6 modeli konkursowych)

1. Karol Łapiński – PG Narew (model Sdkfz.251)
2. Krzysztof Kozłowski – PG nr 16 Białystok (model Puma Sdkfz.234/2)
3. Jarosław Kiełbaszewski – PG Narew (model tankietka TKS)

Kategoria dioramy (5 modeli konkursowych)

1. Adam Wolanin – Zespół Szkół nr 1 w Hajnówce (dioram pt. Normandia 1944)
2. Karol Łapiński – PG Narew (dioram pt. Artyleryjski ostrzał)
3. Michał Selewoniuk – PG Narew (dioram pt. Zimowa potyczka)

Kategoria modele kartonowe (8 modeli)

1. Alicja Abramowicz i Małgorzata Rafałowicz – SP Zabłudów (Ratusz Staromiejski w Szczecinie XV w.)
2. Sebastian Danilczuk i Adrian Lul – SP Zabłudów (Brama Brańska w Gryfinie XIV w.)
3. Mateusz Baniek – SP Zabłudów (Kościół Gotycki w Szczecinie Pomorzanach XV w.)

Mistrzostwa modelarskie w Narwi

Grand Prix Mistrzostw za największą liczbę uzyskanych punktów zdobył Adam Wolanin z Hajnówki. Przyznano również pamiątkowy puchar dla najmłodszego uczestnika, którym był Maciek Iwaniuk z Narwi. Pozostali uczestnicy tegorocznych mistrzostw modelarskich otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci kolejnych modeli do składania.

Mistrzostwa modelarskie w Narwi 

Sponsorzy XV Powiatowych Mistrzostw Szkół w Modelarstwie Redukcyjnym: Bank Spółdzielczy w Narwi, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Hajnówce, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Oficyna Wydawnicza „Kagero” z Lublina, sklep modelarski „Martola” z Warszawy, sklep modelarski „Gomix” z Białegostoku, firma „Listpol” z Białegostoku, Spółdzialnia Uczniowska „Maluch” przy Szkole Podstawowej w Narwi oraz Publiczne Gimnazjum w Narwi.

GALERIA ZDJĘĆ