25 listopada 2011 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyły się warsztaty dotyczące komputerowego systemu bibliotecznego MAK+. W szkoleniu uczestniczyli bibliotekarze z Siemiatycz, Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Dubicz Cerkiewnych i Narwi. Warsztaty prowadził Pan Jakub Salamon – pracownik Instytutu Książki.

Warsztaty MAK+ w bibliotece 

Spotkanie przeznaczone było dla uczestników na co dzień pracujących w komputerowym systemie bibliotecznym MAK+. Przećwiczone zostały takie moduły systemu jak Katalog, Magazyn, Wypożyczalnia i Czytelnia. Zaprezentowana została również praca z bibliografią regionalną oraz aplikacja czytelnika.

Warsztaty MAK+ w bibliotece 

Oprócz przećwiczenia swoich umiejętności z obsługi systemu, można było wymienić się spostrzeżeniami na temat codziennej pracy w tym programie. Warsztaty były też doskonałą okazją do integracji i bliższego poznania się bibliotekarzy przy filiżance kawy czy herbaty.

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi