30 listopada 2013 roku odbyło się spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki działającym przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Książka nad którą dyskutowano to „Tsatsiki i mamuśka” autorstwa Nilsson Moni.

 Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Ta książka stworzona jest na przekór stereotypom i na złość konserwatywnym rodzicom. Nilsson umożliwia rozmowę z dzieckiem na naprawdę trudne tematy. Momentami książka szokuje i nawet przekracza granice dobrego smaku. Mamuśka, która zachowuje się jak dziecko, gra w zespole rokowym. Najważniejsze jest jednak to, że chłopiec o wszystkim może ze zwariowaną Mamuśką porozmawiać, zawsze znajdzie u niej zrozumienie i radę. „Tsatsiki i Mamuśka” to książka pełna ważnych tematów, które być może pomogą dziecku w zrozumieniu funkcjonowania współczesnej rzeczywistości.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 21 grudnia 2013 roku. Podyskutujemy o książce Ireny Landau „Uszy do góry”.

Opracowanie materiału:
Moderator DKK Alla Siotkowska