6 listopada 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi gościł Teatr z Krakowa ze spektaklem pt. „Żółw i zając”. Adaptacja sceniczna wiersza dla dzieci, ubarwiona została zabawnymi dialogami i charakterystycznymi postaciami zwierząt takimi jak: Sroka Krysia, Miś Śpioch, Lis Zenon i Baran.

Przedstawienie w bibliotece w Narwi 

Była to pełna humoru historia powolnego Żółwika Bogdanka, który postanowił zmierzyć się w wyścigu ze sprytnym i bardzo szybkim Zającem. Wydaje się, że Żółw nie ma szans na zwycięstwo, ale… Jest to bardzo mądra i pouczająca bajka, z której wynika morał: „Wytrwałość prowadzi do zwycięstwa”.

Przedstawienie w bibliotece w Narwi

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu i na zakończenie gromkimi brawami podziękowali artystom.

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi