18 maja 2006 roku w kościele rzymskokatolickim w Narwi odbył się po raz czwarty koncert pieśni chrześcijańskiej zorganizowany przez  Narwiański Ośrodek Kultury w Narwi.

W tegorocznym koncercie udział wzięły cztery chóry:

  • Dziecięcy chór "Melodyjka" ze Szkoły Podstawowej nr 34 im. gen. Józefa Zachariasza Bema w Białymstoku.
  • Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki z Aleksandrowa Łódzkiego
  • Chór "Zaranoczka" z parafii prawosławnej Św. Apostoła Jakuba w Łosince
  • Chór "Ramonka" z parafii prawosławnej Św. Apostoła Jakuba w Łosince
 
 Koncert pieśni chrześcijańskiej w Narwi

Jako pierwszy zaprezentował się chór Zaranoczka z Łosinki prowadzony przez Marię Radczuk, który wykonał dwa utwory: Swiatyj Boże oraz  Bogorodice Diewo.

Koncert pieśni chrześcijańskiej w Narwi 

Następnie wystąpił  dziecięcy chór "Melodyjka" ze Szkoły Podstawowej nr 34 im. gen. Józefa Zachariasza Bema w Białymstoku pod dyrekcją Jolanty Woronowicz. Na instrumentach klawiszowych grał Tadeusz Trojanowski. Chór zaprezentował fragmenty "Różańca" do słów Jana Pawła II.

Koncert pieśni chrześcijańskiej w Narwi 

Trzecim chórem, który zaprezentował się narwiańskiej publiczności był chór Ramonka z Łosinki prowadzony również przez Marię Radczuk. W wykonaniu chóru można było usłyszeć następujące utwory: Christos Woskresie, Kol sławien, Nieuwiedajemyj Cwiet oraz Boże, Caria chrani. Chór Ramonka wystąpił dzień wcześniej na Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej 2006, prezentując wspaniałe utwory przez hajnowską publicznością.

Koncert pieśni chrześcijańskiej w Narwi 

Na koniec wystąpili goście z Aleksandrowa Łódzkiego - Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki pod dyrekcją Kamila Chałupnika. Chór ten również jest uczestnikiem tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej 2006. Publiczność w Narwi mogła usłyszeć w wykonaniu chóru min. utwory Alliłuja oraz Boh predwiecznyj.

Koncert pieśni chrześcijańskiej w Narwi 

Na zakończenie koncertu Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski złożył serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, mieszkańcom gminy i organizatorom koncertu. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na wspólną kolację, którą uświetniły swoim wspaniałym śpiewem chóry Ramonka i Zaranoczka.

GALERIA ZDJĘĆ