W dniu 16 września 2007 roku w Gminie Narew odbyło się tradycyjne święto plonów i rolników - Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczęły msze dziękczynne w cerkwi pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Narwi, w trakcie których nastąpiło uroczyste wyświęcenie wieńców dożynkowych.

Dożynki Gminne

Wieńce dożynkowe zostały przeniesione na rynek w Narwi skąd ruszył korowód dożynkowy na stadion sportowy w Narwi, gdzie odbyły się główne uroczystości dożynek.

Dożynki Gminne 

Na początku uroczystość Starosta i Starościna Dożynek - Mirosław Jarmocik i Bożena Bazyluk przywitali chlebem i solą gospodarzy gminy Wójta Jakuba Sadowskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Eugeniusza Dudzicza. Wójt Gminy dokonał uroczystego otwarcie dożynek.

Dożynki Gminne 

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od występów zespołów folklorystycznych z Gminy Narew. Jako pierwszy wystąpił zespół ludowy "Krywczanki" z Krzywca. Następnie przed publicznością wystąpił duet muzyczny Maria Chilimoniuk oraz Jerzy Domań.

Dożynki Gminne 

Podlaskie tańce ludowe oraz pieśni zaprezentował wspaniały zespół folklorystyczny "Podlaskie Kukułki" z Bielska Podlaskiego. W trakcie dożynek wystąpili też nasi najmłodsi artyści - grupa "Zaranoczka" z Łosinki pod dyrekcja Marii Radczuk.

Dożynki Gminne 

Ważnym punktem uroczystości dożynkowych było wyróżnienie najprężniej działających rolników i producentów z Gminy Narew. Wręczenia pamiątkowych pucharów i dyplomów dokonali Wiceprezes OSM Hajnówka Mikołaj Żdanuk oraz Wójt i Przewodniczący Rady Gminy.

Dożynki Gminne 

Wyróżnieni zostali następujący rolnicy:

PRODUKCJA MLEKA

 • Jarmocik Mirosław – Waniewo
 • Hryniewicki Adam – Iwanki/Rohozy
 • Siemianowicz Jerzy – Rohozy
 • Kotowicz Adam – Ogrodniki
 • Szelengowicz Mirosław – Ogrodniki
 • Benedyczuk Włodzimierz – Lachy
 • Bazyluk Roman – Gorodczyno
 • Rakowska Bożena Janina – Gorodczyno
 • Ostaszewski Adam – Tyniewicze Małe
 • Dmitruk-Łapiński Andrzej – Koweła
 • Jarmocik Witalis – Waniewo
 • Rajewski Marek – Soce
 • Kowalczuk Jan – Puchły
 • Dubko Bazyli – Kutowa
 • Lewczuk Mirosław – Tyniewicze Duże
 • Korolko Lucyna – Koweła
 • Wiązowski Sergiusz – Tyniewicze Duże
 • Maksymiuk Jan – Soce
 • Wróblewski Jan – Lachy
 • Iwaniuk Walenty – Gradoczno
 • Golonko Andrzej – Koweła
 • Chodak Eugeniusz – Krzywiec

BYDŁO MIĘSNE

 • Hryniewicki Tomasz – Trześcianka
 • Kondraciuk Mikołaj – Soce
 • Kurianowicz Józef – Paszkowszczyzna
TRZODA
 • Nikonczuk Jan – Grodzisko

DROBIARSTWO

 • Sadowski Walenty – Chrabostówka
 • Pogorzelski Wiesław – Odrynki
 • Kotowicz Krzysztof – Ancuty
 • Anchimiuk Eugeniusz – Odrynki
 • Anchimiuk Andrzej – Odrynki
Wyróżnione zostały także najprężniej działające w Gminie Narew firmy:
 • ROLMAK z Makówki – wyróżnienie odebrał prezes Wiktor Rejent
 • PRONAR z Narwi – wyróżnienie odebrał dyrektor Jan Czerniakiewicz
 • NARMET z Narwi – wyróżnienie odebrali właściciele Anna i Andrzej Ostaszewscy

Dożynki Gminne

Po zakończeniu wręczania wyróżnień przed publicznością zaprezentowała się grupa teatralna Narwiańskiego Ośrodka Kultury prowadzona przez Paulinę Paszko, która przedstawiła dwie humorystyczne scenki dożynkowe. W trakcie występów publiczność przybyła na stadion i zaproszeni mogli podziwiać wyroby twórców ludowych.

Dożynki Gminne 

Można było zobaczyć wyroby z gliny z gminy Narewka, wyszywane serwetki i poduszki prezentowane przez Panią Birycką z Planty, wyroby drewniane zrobione przez Jana Poskrobko z Cimoch oraz wyszywane ikony i serwetki, które prezentowała Krystyna Rusaczyk z Narwi.

Dożynki Gminne 

Dożynki w Gminie Narew zostały zakończone zabawą taneczną.

GALERIA ZDJĘĆ