W dniach 14 i 15 lipca 2007 roku odbyły się VIII DNI NARWI zorganizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Promocji Kultury Tutejszej - Równiny Bielskiej.

VIII Dni Narwi 

14 lipca (sobota) uroczystości odbywały na stadionie sportowym w Narwi. Tegoroczne Dni Narwi rozpoczęły się tradycyjnie od zawodów sportowych, w których rywalizowały zakłady pracy oraz narwiańska młodzież. Rozegrano turniej piłki nożnej oraz turniej piłki siatkowej.

VIII Dni Narwi

Wyniki zawodów sportowych:

Piłka nożna:

1. Pronar - przyczepy
2. Narmet
3. Tyniewicze Duże
4. Pronar – montaż

Piłka siatkowa:

1. Narew młodzież 1
2. Narew młodzież 2
3. Pronar

 
 VIII Dni Narwi

Ciekawym punktem programu był mecz piłki nożnej oldbojów pomiędzy drużynami Jagiellonii Białystok oraz Iskra Narew. Mecz był okazją do ponownego spotkania dawnych zawodników zespołu z Iskry Narew. Pełne emocji zawody piłkarskie zakończyły się wynikiem remisowym 1:1.

VIII Dni Narwi 

Po zakończeniu zawodów sportowych Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski dokonał oficjalnego otwarcia VIII Dni Narwi. Następnie odbyła się zabawa folkowa z zespołem "Ticha Dumka" z Kovela na Ukrainie.

VIII Dni Narwi 

Po występie ukraińskiej grupy rozpoczęła się zabawa, która trwała do późnych godzin nocnych. Zabawę prowadzili DJ Harry oraz DJ Kubala.


 

W niedzielę 15 lipca uroczystości VIII Dni Narwi przeniosły się nad rzekę Narew. Jako pierwsze przed narwiańską publicznością zaprezentowały się nasze najmłodsze pociechy z grup tanecznych NOK prowadzonych przez Zuzannę Padewską.

VIII Dni Narwi 

Po popisach młodych tancerzy wystąpił młodzieżowy zespół ART-PRONAR pod dyrekcją Eugeniusza Szemieta, który jest już dobrze znany narwiańskiej publiczności. Na niedzielne uroczystości przybyli min. Mikołaj Janowski - Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Wójt Gminy Czeremcha Michał Wróblewski, Wójt Gminy Czyże Jerzy Wasiluk oraz oczywiście Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski.

VIII Dni Narwi 

Interesującym punktem programu niedzielnego popołudnia były zawody siłaczy "Strong Men", w których wzięło udział 5 zawodników. Podczas zawodów "Strong Men" rozegrano 4 konkurencje siłowe: przetaczanie opony, podnoszenie platformy z samochodem osobowym, podnoszenie belki oraz tzw. "spacer farmera". Oprócz siłaczy biorących udział w zawodach w poszczególnych konkurencjach próbowali swoich sił także śmiałkowie z publiczności. Po zaciętej walce zwyciężył Paweł Kiszkiel z Krynek, który uzyskał największą ilość punktów we wszystkich konkurencjach.

 VIII Dni Narwi

Publiczność zgromadzona nad rzeką Narew mogła też obejrzeć pokaz mody plażowej. Stroje kąpielowe prezentowały piękne dziewczyny, które występowały min. w konkursie piękności "Miss Podlasia". Po zakończeniu pokazów dziewczyny wręczyły puchary siłaczom biorącym  udział w zawodach "Strong Men".

VIII Dni Narwi 

Następnie odbył się koncert włoskiego wokalisty Roberto Zucaro oraz występ wokalistki Agaty Werner. Podczas występów publiczność mogła podziwiać pokazy sztucznych ogni.

VIII Dni Narwi 

VIII Dni Narwi zakończyła zabawa z zespołem AVANTI, która trwała również do późnych godzin nocnych.

GALERIA ZDJĘĆ