W dniu 9 maja 2008 roku w świetlicy wiejskiej w Tyniewiczach Dużych odbyła się miła uroczystość z cyklu "ŻYWIE JASZCZE TRADYCJA" - ZWYCZAJE WIELKANOCNE. Impreza została przygotowana przez Narwiański Ośrodek Kultury.

Żywie jaszcze tradycja w Tyniewiczach Dużych 

Przybyłych gości serdecznie przywitała dyrektor Narwiańskiego Ośrodka Kultury Tamara Juszkiewicz. Wśród zebranych znaleźli się min. Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski, Sekretarz Powiatu Hajnowskiego Maria Owerczuk, proboszcz parafii prawosławnej w Tyniewiczach Dużych ks. Andrzej Kos, Radny Powiatu Hajnowskiego Stefan Kuczyński, Przewodniczący Rady Gminy Narew Eugeniusz Dudzicz z małżonką oraz radni Gminy Narew.

Żywie jaszcze tradycja w Tyniewiczach Dużych 

Po zakończeniu części oficjalnej przyszła pora na występy młodych artystów. Pierwszą scenkę zaprezentowały dzieci uczęszczające na zajęcia koła teatralnego w Łosince prowadzonego przez panią Paulinę Paszko. Młodzi artyści zaprezentowali inscenizację autorstwa pani Alicji Stańko pt. "Babciny kuferok". Następnie wystąpili uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Narwi przygotowani przez panią Ninę Abramiuk. W ich wykonaniu można było zobaczyć scenkę pt. "Nabliżajucca Wielikodnyja swiaty".

Żywie jaszcze tradycja w Tyniewiczach Dużych 

Publiczność mogła też posłuchać piosenek w wykonaniu zespołu Ramonka z Łosinki, którego dyrygentką jest Maria Radczuk. Zespół wykonał takie utwory jak "Czerwona ruta", "Cwitie tereń" oraz "Jechali kazaki". Ciepłą rodzinną atmosferę Świąt Wielkanocnych przybliżyła kolejna scenka w wykonaniu młodych artystów z koła teatralnego w Łosince pt. "Wielikodnyja abrady".

 Żywie jaszcze tradycja w Tyniewiczach Dużych

Podczas uroczystości w Tyniewiczach Dużych na scenie zadebiutował nowy zespół wokalno-muzyczny (młodsza grupa) działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem pani Małgorzaty Knott. Uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum w Narwi przygotowani również przez panią Ninę Abramiuk zaprezentowali inscenizacje pt. "Nieczakany hość" oraz "Ach Wialikdzień, Wialikdzień".

Żywie jaszcze tradycja w Tyniewiczach Dużych 

Natomiast młodzi aktorzy z koła teatralnego w Łosince przedstawili jeszcze scenkę pt. "Interwiu" napisaną przez Anię Kiełbaszewską i Julitę Kononiuk oraz iscenizację "Takija byli swiatki", w której wystąpiły Ewelina Prabucka i Ewelina Kiełbaszewska. Publiczności zaprezentowała się również starsza grupa zespołu wokalno-muzycznego działająca w Narwiańskim Ośrodku Kultury i prowadzona przez panią Małgorzatę Knott.

 Żywie jaszcze tradycja w Tyniewiczach Dużych

Po zakończeniu występów młodych artystów głos zabrali Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski oraz dyrektor NOK Tamara Juszkiewicz. Gorące podziękowania skierowane zostały do wszystkich występujących artystów za bogate przedstawienie tradycji Świąt Wielkanocnych.

Żywie jaszcze tradycja w Tyniewiczach Dużych 

Nie zapomniano również o tych, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałej imprezy. Szczególne podziękowania przekazano pani Ninie Abramiuk, pani Irenie Pietryszyk - sołtysowi wsi Tyniewicze Duże, proboszczowi parafii prawosławnej w Tyniewiczach Dużych ks. Andrzejowi Kos, sołtysowi wsi Tyniewicze Małe Mikołajowi Gołowaczyk oraz radnemu Gminy Narew Włodzimierzowi Dudzicz.

Żywie jaszcze tradycja w Tyniewiczach Dużych 

Uroczystość została zakończona zabawą wiejską podczas której gości wspaniale bawił zespół AS.

GALERIA ZDJĘĆ

NAGRANIE VIDEO