W dniu 4 maja 2008 roku w remizie strażackiej w Narwi odbyły się uroczystości poświęcone 217 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz obchody Dnia Strażaka. Uroczystości zostały zorganizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury, Parafię Rzymskokatolicką w Narwi oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Narwi.

Obchody 3 Maja i Dnia Strażaka 

Zebranych przywitał zespół Ostrowscy Band z Brańska piosenką "Witaj majowa jutrzenko". Uroczystość została oficjalnie otwarta przez Tamarę Juszkiewicz - dyrektor Narwiańskiego Ośrodka Kultury. Zaproszonych gości powitali wspólnie Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski oraz proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Narwi ks. Zbigniew Niemyjski.

Obchody 3 Maja i Dnia Strażaka 

Wśród przybyłych gości znaleźli się min. Wicestarosta Powiatu Hajnowskiego Jerzy Sirak, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej Jarosław Trochimczuk, proboszcz parafii prawosławnej w Narwi ks. Bazyli Roszczenko, Radny Powiatu Hajnowskiego Stefan Kuczyński, Przewodniczący Rady Gminy Narew Eugeniusz Dudzicz z małżonką, współwłaściciel firmy Pronar Roman Omelianiuk z małżonką, przedstawiciele Straży Granicznej, dyrektorzy szkół, jednostek kultury oraz radni gminy Narew.

Obchody 3 Maja i Dnia Strażaka 

Dalszą część uroczystości poprowadziły Magda Bobik oraz Agnieszka Opolska. Najmłodsi artyści - dzieci z zerówki pod kierownictwem pani Lucyny Ruszuk, zaprezentowały publiczności tańce ludowe przyjęte gorącymi brawami. Akademię poświęconą 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przedstawiła młodzież klas drugich Publicznego Gimnazjum w Narwi prowadzona przez panią Krystynę Wojciechowską oraz panią Helenę Miczejko.

Obchody 3 Maja i Dnia Strażaka 

Przed publicznością wystąpił również zespół wokalny Narwiańskiego Ośrodka Kultury prowadzony przez panią Małgorzatę Knott. Uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Narwi pod kierownictwem pani Marii Leszczyńskiej zaprezentowali akademię pt. "Dzień Strażaka".

Obchody 3 Maja i Dnia Strażaka 

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie medali i wyróżnień najbardziej zasłużonym strażakom. Aktu dekoracji dokonali Komendant Powiatowej Straży Pożarnej, Wicestarosta Hajnowski, Wójt Gminy Narew oraz Przewodniczący Rady Gminy Narew.

Medalami za zasługi dla pożarnictwa wyróżniono:

 • Michała Szarejko - złoty medal
 • Piotra Iwaniuka - srebrny medal
 • Jacka Kamieńskiego - srebrny medal
 • Krzysztofa Kamieńskiego - srebrny medal
 • Pawła Iwaniuka - brązowy medal
 • Mariusza Rakowskiego - brązowy medal
 • Piotra Zubryckiego - brązowy medal
Obchody 3 Maja i Dnia Strażaka

Odznaką "Wzorowy Strażak" wyróżniono:

 • Grzegorza Dubowskiego
 • Michała Kozyrskiego
 • Rafała Rakowskiego
 • Krzysztofa Żakiewicza

Odznaką za wysługę lat wyróżniono:

 • Władysława Prabuckiego - odznaka za wysługę 55 lat
 • Jana Grabowskiego - odznaka za wysługę 40 lat
 • Jana Żurobskiego - odznaka za wysługę 35 lat
 • Piotra Kurianowicza - odznaka za wysługę 30 lat
 • Jerzego Mieleszko - odznaka za wysługę 30 lat
 • Jerzego Rusinowicza - odznaka za wysługę 30 lat
 • Andrzeja Zubryckiego - odznaka za wysługę 30 lat
 • Mirosława Żakiewicza - odznaka za wysługę 30 lat
 • Witalisa Jakimiuka - odznaka za wysługę 25 lat
 • Adama Kurianowicza - odznaka za wysługę 20 lat
 • Stanisławę Zawada - odznaka za wysługę 10 lat
 • Andrzeja Grabowskiego - odznaka za wysługę 5 lat
 • Pawła Grabowskiego - odznaka za wysługę 5 lat
 • Piotra Grabowskiego - odznaka za wysługę 5 lat

Uroczystości w remizie w Narwi zostały zakończone występem zespołu Ostrowscy Band z Brańska.

GALERIA ZDJĘĆ