21 lipca 2012 roku Gmina Narew już po raz XIII obchodziła swoje święto – Dni Narwi. Tegoroczna największa impreza kulturalna gminy odbyła się na stadionie sportowym w Narwi. Organizatorami XIII Dni Narwi byli Wójt Gminy Narew i Rada Gminy Narew wspólnie z Narwiańskim Ośrodkiem Kultury.

XIII Dni Narwi

W tym roku oprócz występów zespołów muzycznych organizatorzy Dni Narwi przygotowali również wiele innych atrakcji. O godzinie 15.00 na boisku przy szkole rozpoczęły się gminne zawody strażackie. Wzięły w nich udział gminne jednostki ochotniczych straży pożarnych z Łosinki, Trześcianki i Narwi.

XIII Dni Narwi

Sędziami zawodów byli pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce – sędzią głównym był zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej kpt. Krzysztof Lange. Zmagania strażaków z zainteresowaniem oglądali przybyli mieszkańcy Narwi.

XIII Dni Narwi

Zawody składały się z dwóch konkurencji: sztafety po torze przeszkód oraz zadania bojowego – obie konkurencje odbywały się na czas. W klasyfikacji końcowej zwyciężyła drużyna OSP Trześcianka, przed OSP Narew i OSP Łosinka. Na zakończenie zawodów wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, ufundowane przez Wójta Gminy Narew.

XIII Dni Narwi

Równolegle do zawodów strażackich w amfiteatrze na stadionie odbywał się Festyn Rodzinny pod hasłem „Bajkolandia”. Dzieci wspólnie z rodzicami mogły się wspaniale pobawić podczas występów przygotowanych przez Agencję Artystyczną „Teatr z Lublina”. Maluchy mogły skorzystać z takich atrakcji jak malowanie twarzy, bańki mydlane, balonowe cuda oraz pokazy szczudlarza. Były też liczne konkursy z nagrodami, a także bajkowy teatrzyk.

XIII Dni Narwi

Około godziny 17.00 do Narwi przybyła orkiestra dęta z Hajnówki wraz z grupą mażoretek, która przemaszerowała ulicami Narwi na stadion sportowy, gdzie odbywały się główne uroczystości podczas tegorocznych Dni Narwi.

XIII Dni Narwi

Przybyłych na stadion gości i widzów powitał mocnym brzmieniem zespół Narva z Narwi współpracujący na co dzień z NOK. Następnie Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz oraz Przewodnicząca Rady Gminy Narew Ewa Urbanowicz gorąco powitali przybyłych gości oraz dokonali oficjalnego otwarcia XIII Dni Narwi. W tym roku na święto Narwi przybyli między innymi przedstawiciele władz Powiatu Hajnowskiego, samorządowcy z gmin ościennych, przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz lokalni przedsiębiorcy. Tegoroczne Dni Narwi już po raz kolejny wspaniale poprowadziły dwie niezwykle sympatyczne konferansjerki Mariola German oraz Paulina Pawluczuk. Na scenie zaprezentowało się wiele zespołów muzycznych prezentujących bardzo różnorodny repertuar muzyczny.

XIII Dni Narwi

Dni Narwi to oczywiście czas na prezentację dorobku artystycznego zespołów działających przy Narwiańskim Ośrodku Kultury. Podczas tegorocznego święta na scenie zaprezentowały się: najmłodsza grupa wokalna Domisolki, nieco starszy zespół Świt oraz zespół Perła. Wszystkie zespoły wokalne Narwiańskiego Ośrodka Kultury prowadzone są przez Panią Marię Bubka.

XIII Dni Narwi

Przed publicznością wystąpiła też grupa taneczna NOK, która działa pod kierunkiem Pani Magdaleny Bielskiej. Widzowie mogli też wysłuchać koncertu orkiestry dętej z Hajnówki oraz ponownie obejrzeć ciekawe występy mażoretek.

XIII Dni Narwi

W dalszej części koncertu wystąpiły kolejne zespoły zaproszone na tegoroczne Dni Narwi. Na scenie zaprezentował się zespół Nice z Bielska Podlaskiego, a także młodzież z Hajnówki ze Studia Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury.

XIII Dni Narwi

Widzowie bawili się równie wspaniale przy białoruskiej muzyce w wykonaniu znanego zespołu Kalinka z Białegostoku. Po koncercie Kalinki dobra zabawa trwała dalej podczas występu zespołu Art Pronar z Narwi, którego kierownikiem artystycznym jest Pan Jan Snarski. Publiczność bawił również estradowy zespół Be Happy z Narwi.

XIII Dni Narwi

Oprócz występów zespołów muzycznych przygotowane zostały atrakcje takie jak plac zabaw i zjeżdżalnie dla dzieci. Na stoisku promocyjnym Gminy Narew można było otrzymać materiały promocyjne związane z naszą gminą oraz skosztować regionalnych przysmaków przygotowanych przez restauracje Piekielna Kuchnia oraz Brzozowy Gaj.

XIII Dni Narwi

Podczas wieczornej części Dni Narwi przed publicznością wystąpił egzotyczny zespół Hakuna Matata, który był gwiazdą XIII Dni Narwi. Hakuna Matata to utalentowana grupa muzyczna śpiewająca w językach swahili, zulu, walof, lingala, a także po francusku, portugalsku, angielsku i nie tylko. Zespół porwał publiczność do wspólnej zabawy wykonując muzykę nieco egzotyczną, ale też śpiewając dobrze znane przeboje.

XIII Dni Narwi

Po zakończeniu występu gwiazdy i pokazie fajerwerków dobra zabawa trwała dalej do późnych godzin nocnych, a na scenie do tańca wspaniale przygrywały zespoły Narva oraz Be Happy z Narwi.

XIII Dni Narwi

Sponsorami XIII Dni Narwi byli: Bank Spółdzielczy w Narwi, Firma Pronar Sp. z o.o. z Narwi, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce, Firma „Narmet” z Narwi, RSP Rolmak w Makówce, Firma Agronar, Firma Arhelan Burzyńscy S.J., „Restauracja Brzozowy Gaj” w Waśkach, Restauracja „Piekielna Kuchnia” z Narwi, Zakład Stolarski „Franko” D.Frankowski z Narwi, Zakład Kamieniarsko-Betoniarski „Kam-Bet” A.Korobkiewicz z Narwi, Sklep Spożywczo-Przemysłowy „Market-Bis” W.Waśko oraz Sklep Wielobranżowy „Ponek” W.Jakimiuk z Narwi.

XIII Dni Narwi

Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP 3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio Racja, Kurier Poranny, Telewizja Kablowa Hajnówka oraz oczywiście portal internetowy Gminy Narew.

XIII Dni Narwi

GALERIA ZDJĘĆ      NAGRANIE VIDEO