13 lipca 2012 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie warsztatów pod hasłem „Angielski na wesoło”. Przed przybyłymi gośćmi dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, do którego skrzętnie przygotowywały się w trakcie zajęć warsztatowych.

Warsztaty pt. Angielski na wesoło 

Wakacyjne Warsztaty Językowe dla dzieci „Angielski na wesoło” odbywały się w Narwiańskim Ośrodku Kultury w dniach od 2 do 13 lipca w ramach Akcji Lato 2012 – Wesołe Wakacje. Prowadzone były przez Panią Jolantę Boroń, a w zajęciach uczestniczyła grupa dzieci z Gminy Narew. Lekcje angielskiego składały się z kilku części: artystyczno – plastycznej oraz gier i zabaw.

Warsztaty pt. Angielski na wesoło 

Zadania plastyczne oraz gry były tak wciągające, że dzieci w ogóle nie odczuwały, iż posługują się innym językiem w trakcie wydawania poleceń, odpowiadania na nie oraz grania w gry. Uczestnicy warsztatów bardzo aktywnie brali udział w takich zabawach jak kalambury czy głuchy telefon. Poza tym były gry planszowe, rozwijające logiczne myślenie, memory, gry zręcznościowe, ale także klasyczne propozycje jak domino, karty i układanki.

Warsztaty pt. Angielski na wesoło 

W ramach zajęć „Angielski na wesoło” odbywało się także bajkoczytanie z elementami zabaw ruchowych i manualnych. Podczas zajęć dzieci przenosiły się w świat fantazji i zabawy. Bajki czytane po angielsku pomogły dzieciom zapamiętać podstawowe zwroty i słówka. Odpowiednio dobrane bajki w języku angielskim połączone z wizualnymi prezentacyjnymi zachęciły do pokonywania trudności i niechęci do nauki języków obcych.

Warsztaty pt. Angielski na wesoło 

Nauka scenek i języka sytuacyjnego, projekty plastyczne i muzyczne, nauka wierszyków oraz piosenek angielskich pozwoliła w łatwy sposób zapamiętać i utrwalać słówka z języka angielskiego.

GALERIA ZDJĘĆ