Na inwestycje samorządy z regionu otrzymają łącznie ponad 11,5 mln zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowy na dotacje z przedstawicielami gmin podpisali w poniedziałek, 27 maja, marszałek Łukasz Prokorym oraz członek zarządu Bogdan Dyjuk.

O tym jak zaplanowane przedsięwzięcia wpłyną na rozwój regionu, mówił marszałek Łukasz Prokorym.

– Gratuluję gminom podpisanych umów. Zarządzanie zasobami wodnymi to bardzo ważne zadanie i cieszę się, że pozyskane pieniądze przysłużą się w waszych małych ojczyznach. W przyszłości na pewno będzie też więcej okazji, w których będziemy mogli działać wspólnie dla dobra naszego regionu – mówił marszałek.

O jednej z tych okazji mówił Bogdan Dyjuk. To ogłoszony już konkurs na kolejne dotacje na budowę zbiorników retencyjnych, do którego nabór rozpocznie się w lipcu. Będzie w nim do wykorzystania łącznie 11 mln zł .

– Warto skorzystać i iść za przykładem gmin, które już dzisiaj podpisały umowy i udało im się pozyskać środki na te niezwykle istotne projekty – mówił członek zarządu.

Dzięki dotacjom, na które umowy zostały podpisane w poniedziałek, powstaną w sumie 24 zbiorniki wodne: siedem w gminie Milejczyce, tyle samo w gminie Siemiatycze. Z kolei w gminie Drohiczyn zbudowanych zostanie pięć zbiorników. W gminie Kulesze Kościelne powstaną kolejne dwa, a w gminie Narew, Śniadowie i Wysokie Mazowieckie – po jednym.

źródło oraz więcej informacji: https://podlaskie.eu/rs/siedem-podlaskich-gmin-odnowi-i-zbuduje-kilkadziesiat-zbiornikow-retencyjnych.html