Przedświąteczne spotkanie wigilijne dla mieszkańców naszej gminy odbyło się w tym roku 22 grudnia.

Tradycyjnie już tego dnia Święty Mikołaj wspólnie z harcerzami, dyrektorem NOK Agatą Smoktunowicz oraz ks. prałatem Zbigniewem Niemyjskim odwiedzili lokalne instytucje, sklepy i zakłady pracy, przekazując wszystkim Betlejemskie Światełko Pokoju, życzenia świąteczne oraz słodkie podarunki.

DSC03985

Wieczorem w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Narew odbyło się spotkanie wigilijne. Uczestniczyli w nim między innymi przedstawiciele władz samorządowych, gminnych i powiatowych, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, duchowieństwo parafii rzymskokatolickiej i prawosławnej dekanatu narewskiego, radni a także licznie przybyli mieszkańcy gminy.

DSC04035

Na wstępie harcerze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi przekazali na ręce gospodarza Gminy Wójta Andrzeja Pleskowicza Betlejemskie Światełko Pokoju i dokonali symbolicznego zapalenia świec bożonarodzeniowych.
W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły wszystkich zebranych, dzieci z zespołu wokalnego, działającego przy Narwiańskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem Marty Gredel oraz młodzi gitarzyści, przygotowani przez Ewę Alimowską.

DSC04060

Tego wieczoru obejrzeć można było również Jasełka Bożonarodzeniowe przeplatane pięknymi kolędami w wykonaniu uczniów, których do występu przygotowały Panie Olga Hewa i Ewa Alimowska.

Na zakończenie tegorocznego spotkania serdeczne życzenia świąteczne przekazali wszystkim zebranym Wójt Andrzej Pleskowicz, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Narwi ks. prałat Zbigniew Niemyjski, proboszcz Parafii Prawosławnej w Narwi ks. mitrat Bazyli Roszczenko oraz Przewodnicząca Rady Gminy Narew Walentyna Timofiejuk. Uroczystość zakończyło dzielenie się opłatkiem oraz prosforą, składanie sobie nawzajem życzeń świątecznych oraz wspólna wigilia.

 

 GALERIA ZDJĘĆ