11 listopada 2017r., w 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, włodarze Gminy, duchowieństwo, zaproszeni goście i mieszkańcy Gminy Narew zebrali się, by oddać cześć walczącym o wolność Ojczyzny.

IMG 1272

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. i Św. Stanisława B i M. w Narwi, celebrowaną przez ks. prałata Zbigniewa Niemyjskiego.

IMG 1297

Po wspólnej modlitwie wszyscy zgromadzeni na uroczystości, przedstawiciele władz gminnych, powiatowych, służb mundurowych, strażacy, harcerze i pozostali zaproszeni goście, złożyli kwiaty pod pomnikiem poległego za Ojczyznę żołnierza.

IMG 1358

Wieńce złożone zostały również przy pomniku Powstańców Styczniowych, który znajduje się przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym. Wieńcami i krótką modlitwą upamiętniono również tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej patrona gimnazjum - Arcybiskupa Mirona Chodakowskiego.

IMG 1455

W uroczystościach udział wzięły delegacje z Powiatu Hajnowskiego, Straży Granicznej w Narewce, Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce, Banku Spółdzielczego w Narwi, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Gminnej Biblioteki Publicznej, Narwiańskiego Ośrodka Kultury, władze samorządowe Gminy Narew, a także księża obu parafii.

IMG 1501

Druga część uroczystości, upamiętniających odzyskanie niepodległości, odbyła się w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Narwi. Piękna, pełna emocji, dokumentująca fakty z życiorysu marszałka Józefa Piłsudskiego, akademia przygotowana została przez młodzież szkolną pod kierunkiem Pani Olgi Hewy i Pani Ewy Alimowskiej.

IMG 1423

Obchody Narodowego Święta Niepodległości zostały zorganizowane przez Parafię Rzymskokatolicką w Narwi, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Narwi oraz Narwiański Ośrodek Kultury.

 

 GALERIA ZDJĘĆ