Kolejny start młodzików z KS Puszcza Parkiet Hajnówka i kolejne sukcesy. Tym razem nasi najmłodsi lekkoatleci wystartowali (09-września-2017 ) w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików ( U16) w lekkiej atletyce województw lubelskiego i podlaskiego, które odbyły się na stadionie Zwierzynieckim w Białymstoku.

Lider zespołu Klubu Sportowego Puszcza Parkiet Hajnówka Małgorzata Karpiuk (uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Hajnówce) w znakomitym stylu zwyciężyła w swojej koronnej konkurencji, jaka jest bieg na 1000 m. Gosia pierwsze dwa okrążenia biegła na drugiej i trzeciej pozycji, kontrolując zachowanie rywalek. Dwieście pięćdziesiąt metrów przed metą przyspieszyła, wyprzedzając dwie biegnące przed nią zawodniczki i na ostatniej prostej walczyła już tylko z czasem. Na linię mety przybiegła na pierwszej pozycji uzyskując bardzo dobry wynik 3:10,95. - poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o 8 sekund. Podopieczna trenera Romana Sacharczuka tym zwycięstwem, zapewniła sobie start w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 23 i 24 września 2017 r. w Białej Podlaskiej.

Na białostockim stadionie dobrze zaprezentowali się również inni zawodnicy KS Puszcza Parkiet Hajnówka, a mianowicie na 6 pozycji w biegu na dystansie 2000 m M, zameldował się na linii mety Patryk Chodakowski - uczeń Gimnazjum w Narwi, podopieczny trenera Sacharczuka, który uzyskał czas 6:38,57 - jest to jego nowy rekord życiowy. Na 6 pozycji rywalizację w biegu na dystansie 100 m młodziczek zakończyła Gabriela Niepogoda - uczennica Gimnazjum w Dubinach, podopieczna Andrzeja Grygoruka, która wymieniony dystans pokonała w czasie 13,54.

Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 5 punktów w tym 3 punkty zdobyte przez Małgorzatę Karpiuk a Patryk Chodakowski i Gabriela Niepogoda zdobyli po jednym punkcie. Punkty zdobyte przez wymienionych zawodników pozwoliły na zdobycie 17 lokaty w punktacji klubowej, gdzie rywalizowały ze sobą 23 kluby.

Rywalizację w punktacji województw wygrało województwo podlaskie.

 

IMG 20170909 131713

 

 GALERIA ZDJĘĆ