28 maja 2016 roku odbył się w Gminie Narew VI Rajd Rowerowy pod hasłem „Dla Hospicjum – Dla Życia”. Na zakończenie rajdu, podczas festynu przy nowootwartym Muzeum Wsi w Socach świętowano czwarte urodziny Hospicjum pw. Proroka Eliasza.

 VI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla ŻyciaVI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla Życia

Rajd rozpoczął się o godz. 10.30 we wsi Soce, przy gospodarstwie agroturystycznym Adamówka. Trasa rajdu, choć niedługa, była bardzo malownicza. Przy pięknej pogodzie uczestnicy rajdu przejechali trasę między wsiami Soce, Puchły i Trześcianka.

VI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla ŻyciaVI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla Życia

Ta część Podlasia, w gminie Narew, nazywana jest także Krainą Otwartych Okiennic. Po drodze zwiedzano zabytkową, drewnianą cerkiew p.w. Opieki Matki Bożej we wsi Puchły, a uczestników oprowadził proboszcz parafii w Puchłach ks. Sławomir Troc.

VI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla ŻyciaVI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla Życia

Festyn w Socach umiliły występy tancerek ze Studia Tańca Sportowego Feniks z Białegostoku, recital Pana Andrzeja Mazura, występ muzyczny akordeonisty Pana Włodzimierza Martyniuka oraz występ literacki poetki Pani Lidii Długołęckiej.

VI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla ŻyciaVI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla Życia

Wolontariusz Maltańskiej Służby Medycznej Pan Krzysztof Jodczyk poprowadził kurs pierwszej pomocy dla dzieci. Jednym z licznych konkursów dla dzieci, poprowadzonych przez Panią Alinę Wawrzeniuk z Fundacji PHO był konkurs plastyczny „Mój prezent dla hospicjum”.

VI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla ŻyciaVI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla Życia

Pani sołtys wsi Soce Tamara Leszczyńska wraz z gospodyniami przygotowały poczęstunek wiejskim jadłem. Można było spróbować wiejskiego chleba i innych potraw.

VI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla ŻyciaVI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla Życia

Nie zabrakło urodzinowego tortu z czterema świeczkami wykonanego przez 15-letnią wolontariuszkę hospicjum – Asię. Życzenia z okazji czwartych urodzin hospicjum złożył również Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz.

VI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla ŻyciaVI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla Życia

Organizatorzy rajdu dziękują wszystkim uczestnikom rajdu, rowerzystom, wolontariuszom, harcerzom, sponsorom i przyjaciołom Hospicjum, dzięki którym impreza miała niepowtarzalny klimat. Dziękujemy za wszystkie wpłaty do skarbony podczas festynu – zebrano 1058,13 zł. Do zobaczenia za rok!

VI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla ŻyciaVI Rajd Rowerowy ph. Dla Hospicjum – Dla Życia

Rajd objęty został Honorowym Patronatem Urzędu Gminy w Narwi. Sponsor rajdu: Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.

Na podstawie strony internetowej
Podlaskiego Hospicjum Onkologicznego
http://hospicjum.podlasie.pl