3 maja 2016 roku uroczystą Mszą Świętą w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi rozpoczęły się obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone z obchodami święta Patrona Straży Pożarnej Św. Floriana.

225 rocznica Konstytucji 3 Maja

We Mszy udział wzięli: Wójt Gminy Narew Pan Andrzej Pleskowicz, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Walentyna Timofiejuk, Radni Powiatu Hajnowskiego Agnieszka Jarmocik i Stefan Kuczyński, Prezes firmy Pronar Sergiusz Martyniuk z małżonką, przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, Powiatowej Straży Pożarnej, dyrektorzy szkół, jednostek kultury, radni Gminy Narew, poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Narwi, harcerze, przedstawiciele zakładów pracy, goście zaproszeni oraz licznie przybyli mieszkańcy.

225 rocznica Konstytucji 3 Maja

Mszę celebrował proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Narwi ks. prałat Zbigniew Niemyjski, który w homilii wielokrotnie podkreślał jak ważna w życiu każdego Polaka jest Ojczyzna, język, pamięć o przodkach i tradycja. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy obchodów mogli obejrzeć widowisko artystyczne, przeplatane pieśniami patriotycznymi, związane z historycznymi wydarzeniami upamiętniającymi uchwalenie Konstytucji – przygotowane przez uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi.

225 rocznica Konstytucji 3 Maja

Następnie wszyscy zebrani udali się pod pomnik upamiętniający zasadzenie Dębu Papieskiego podczas obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w roku 2006 roku, aby tu oddać hołd twórcom Konstytucji i złożyć kwiaty.

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury

GALERIA ZDJĘĆ