Ferie zimowe dobiegły końca, jednak zdaniem dzieci minęły one zbyt szybko. Mamy nadzieję, że na te opinie wpływ miał nie tylko czas wolny od nauki i szkoły, ale przede wszystkim możliwość spędzenia go w naszym ośrodku kultury. Na przekór nudzie uczestnicy zajęć plastycznych pokazali, że czas wolny może być bardzo twórczy. Program zajęć był różnorodny i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Codziennie zajęcia rozpoczynały się o godz. 10.00, dwu-trzy godzinnymi zajęciami tematycznymi, od poznania różnych technik plastycznych poprzez zajęcia kreatywne, a ich celem poza dobrą zabawą była też edukacja. Zajęcia plastyczne prowadziła Pani Ewa Alimowska, która swoimi wskazówkami pomogła dzieciom rozwinąć zdolności plastyczne. Dzięki temu przedsięwzięciu powstały piękne i ciekawe prace.

Ferie zimowe w Narwiańskim Ośrodku Kultury

Zajęcia kulinarne "Słodkie co nieco" dostarczyły zarówno dzieciom jak i nam dużo satysfakcji i zadowolenia. Zapach cynamonu i wanilii w tym dniu wypełnił nasze pomieszczenia. Pod czujnym okiem Pani Magdaleny Kondraciuk dzieci upiekły mini pączki i ciasto drożdżowe – "rwaniec". Artystycznym zacięciem wykazały się dzieci podczas warsztatów rękodzielniczych prowadzonych przez Fundację "ONI – TO MY" z Hajnówki. W trakcie zajęć dzieci namalowały proekologiczne Ekotorby.

Ferie zimowe w Narwiańskim Ośrodku Kultury

Z wielkim entuzjazmem przystąpiono do działania podczas zajęć "Mały majsterkowicz". Miło było popatrzeć jak powstają skrzyneczki na gadżety czy flagi z herbem Narwi. Każdy uczestnik mógł też wypróbować pirografii, czyli wypalania motywów w drewnie specjalnymi wypalarkami. Podczas zajęć "Sprytne rączki" prowadzonych przez Panią Irenę Rakowską powstały szkatułki z pocztówek. Atrakcyjną formę zajęć poprzez rozwiązywanie krzyżówek, zabawę, prace plastyczne zaproponowała Pani Gabriela Kułakowska z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków podczas zajęć "Badacz przyrody".

Ferie zimowe w Narwiańskim Ośrodku Kultury

Podczas ferii odbył się Turniej Warcabowy o Tytuł Mistrza Ferii Zimowych. W warcabowych zmaganiach zwycięzcą został Kuba Aleksiejuk. Na zajęciach "Papierowe robótki" powstały kolorowe figurki Ferbiego oklejane bibułą. Tegoroczne ferie zimowe zakończyliśmy tanecznym krokiem dyskoteką.

Dziękujemy zarówno tym młodszym jak i starszym za aktywny udział w zajęciach przygotowanych przez Narwiański Ośrodek Kultury na czas ferii zimowych.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury