19 stycznia 2016 roku gościlismy w Narwiańskim Ośrodku Kultury Zbyszka Konopko wraz z rodziną, mieszkających we wsi Huba, położonej na południowych stokach Gorców. Zbyszek jest góralem przewodnikiem, którego życiem jest wędrówka po szczytach Pienin, Gorców, Beskidu Żywieckiego i Sądeckiego oraz po innych beskidzkich pasmach górskich.

Spotkanie ze Zbyszkiem Konopko

Na spotkaniu słuchaliśmy ciekawych historii i opowieści z gór zilustrowanych filmami i zdjęciami wykonanymi w górach przez Tomasza Onikijuka i Bogusławę Czarkowską. Degustacja oscypka była ciekawym doświadczeniem, okazją do porównania smaku tradycyjnych serów górskich.

Spotkanie ze Zbyszkiem Konopko

Zimowy wieczór upłynął w niezwykle sympatycznej atmosferze. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Mostu wymiany kulturowo-turystycznej między Powiatem Hajnowskim a Nowy Targ”.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury