Najlepsi lekkoatleci KS Puszcza Hajnówka, dzięki wsparciu finansowemu firmy Parkiet Hajnówka, Urzędu Gminy Narew oraz Władz Miasta Hajnówka i Ośrodka Sportu i Rekreacji, w okresie wakacyjnym mają możliwość spędzenia w sportowej atmosferze czasu wolnego. Pięcioro lekkoatletów przebywało na zgrupowaniu sportowym w Olecku w okresie od 21 do 31 lipca 2015r. Przebywali tam miedzy innymi Łukasz Predko do niedawna uczeń Gimnazjum w Narwi, Martyna Piekarska i Patryk Chodakowski absolwenci Szkoły Podstawowej w Narwi oraz Diana Karpiuk i Łukasz Karpiuk oboje uczniowie szkół hajnowskich.

Zgrupowanie lekkoatletów KS Puszcza Hajnowka

Jak skuteczny i obfity w przygotowanie formy sportowej był obóz, przekonał się Łukasz Karpiuk, który tuz po zgrupowaniu wystartował w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Łodzi, gdzie zajął bardzo dobre ósme miejsce. Zajęcia na tym zgrupowaniu prowadzone były miedzy innymi przez trenera Sekcji LA KS Puszcza Hajnówka Romana Sacharczuk, trenerów KS Podlasie Białystok Tomasza Dąbrowskiego, Pauliny Mikiewicz, Damiana Roszko oraz przy wsparciu merytorycznym metodyka szkoleniowego Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w Warszawie Pana Jana Panzer. Wiedza przyswojona na zgrupowaniu oraz zdobyte doświadczenie i wyszkolenie z pewnością będzie procentować w przyszłych startach naszych lekkoatletów w zawodach sportowych różnego szczebla.