Dnia 19 lutego 2015 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbył się koncert galowy podsumowujący XXII Ogólnopolski Festiwal Piosenka Białoruska 2015. Jest to jedna z największych imprez kulturalnych mniejszości białoruskiej, której organizatorem jest Białoruskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne.

Festiwal Piosenka Białoruska 2015

15 lutego podczas eliminacji centralnych, które odbyły się w Hajnowskim Domu Kultury, publiczności zaprezentowali się wykonawcy, którzy byli laureatami eliminacji rejonowych. Na scenie nie zabrakło także wykonawców reprezentujących Gminę Narew.

Festiwal Piosenka Białoruska 2015

W kategorii piosenki folklorystycznej autentycznej (duety, tercety, kwartety) II miejsce zajął duet Olga i Luba Masajło z Gorodziska, natomiast II miejsce tercet zespołu Podlaszanki z Gorodziska. W tej samej kategorii (zespoły wokalne) II miejsce zajął zespół Podlaszanki z Gorodziska.

Festiwal Piosenka Białoruska 2015

W kategorii piosenki folklorystycznej opracowanej (duety, tercety, kwartety) I miejsce zajął Tercet Rodzinny z Makówki. W kategorii piosenki współczesnej (zespoły wokalno-instrumentalne) II miejsce zdobył zespół Art Pronar z Narwi, natomiast w zmaganiach chórzystów I miejsce wyśpiewał chór Harmoń z Łosinki.

Festiwal Piosenka Białoruska 2015

Podczas koncertu galowego na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku wystąpili najlepsi wykonawcy tegorocznego festiwalu, wśród których znalazł się chór Harmoń z Łosinki oraz Tercet Rodzinny z Makówki. Gościem specjalnym koncertu galowego były zespół pieśni i tańca Biełyja Rosy z Grodna oraz zespół Pieśniary z Mińska.