W dniu 18 grudnia 2015 roku odbyło się w Narwi przedświąteczne spotkanie wigilijne dla mieszkańców naszej gminy, a uroczystość zorganizowana została przez Narwiański Ośrodek Kultury.

Mikołaj w Narwi

Tego dnia Gminę Narew odwiedził jak co roku Święty Mikołaj, który wspólnie z zuchami, harcerzami oraz ks. prałatem Zbigniewem Niemyjskim odwiedził lokalne instytucje i zakłady pracy, przekazując wszystkim Betlejemskie Światełko Pokoju, życzenia świąteczne oraz słodkie podarunki. Mikołaj dotarł między innymi do Urzędu Gminy Narew, gdzie harcerze przekazali życzenia Wójtowi Gminy Narew i pracownikom urzędu.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Wieczorem w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Narew odbyło się spotkanie wigilijne. Uczestniczyli w nim między innymi przedstawiciele władz samorządowych gminnych i powiatowych, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, duchowieństwo parafii rzymskokatolickiej i prawosławnej w Narwi , a także licznie przybyli mieszkańcy gminy.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Uroczystość rozpoczęła się od symbolicznego przekazania na ręce gospodarza gminy Wójta Andrzeja Pleskowicza Betlejemskiego Światełka Pokoju. Od tego światełka zostały potem zapalone wigilijne świece kościoła rzymskokatolickiego i prawosławnego.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Na początku przed publicznością wystąpiły najmłodsze dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi, przygotowane przez Panie Halinę Łapińską oraz Irenę Dulko. Dzieci zaprezentowały tradycyjne bożonarodzeniowe jasełka, na zakończenie których mały Mikołaj obdarowywał publiczność słodkimi podarunkami.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Na scenie wystąpiła również starsza grupa młodzieży z Gminazjum w Narwi pod kierownictwem Pani Ewy Alimowskiej i Olgi Hewy. Młodzież przedstawiła nieco bardziej współczesne i humorystyczne jasełka, a w ich wykonaniu można było także wysłuchać kilku kolęd.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Przybyli goście wysłuchali również koncertu pięknych kolęd w wykonaniu grupy wokalnej działającej przy Narwiańskim Ośrodku Kultury, a także nieco starszych tradycyjnych kolęd w wykonaniu zespołu Podlaszanki z Gorodziska. Wszyscy artyści występujący na scenie obdarowywani byli słodkimi podarunkami przez Świętego Mikołaja.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Na zakończenie tegorocznego spotkania wigilijnego serdeczne życzenia świąteczne przekazali wszystkim zebranym Wójt Gminy, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Narwi ks. prałat Zbigniew Niemyjski, proboszcz Parafii Prawosławnej w Narwi ks. dziekan Bazyli Roszczenko, radni powiatu hajnowskiego Agnieszka Jarmocik i Stefan Kuczyński oraz Przewodnicząca Rady Gminy Narew Walentyna Timofiejuk. Uroczystość zakończyło dzielenie się opłatkiem oraz prosforą, składanie sobie nawzajem życzeń świątecznych oraz wspólna wigilia.

Spotkanie wigilijne w Narwi

GALERIA ZDJĘĆ – Spotkanie wigilijne

GALERIA ZDJĘĆ – Mikołaj w Narwi