Święta to czas wyjątkowy. Poprzez warsztaty artystyczne, które odbywały się w Narwiańskim Ośrodku Kultury w marcu 2015 roku, chcieliśmy o tym przypomnieć. Cieszymy się, że na warsztaty przyszły całe pokolenia: dzieci, mamy i babcie.

Warsztaty wielkanocne w NOK

Spotkaniom takim zawsze towarzyszy wspaniała atmosfera, dziecięcy gwar, chęć pomocy każdemu i wszechobecny uśmiech. W tym międzypokoleniowym gronie, każdy mógł stworzyć własne i niepowtarzalne, inspirowane wiosną ozdoby wielkanocne. Radość była ogromna, a przy okazji uczestniczy warsztatów mogli rozwinąć swoje zdolności manualne. Młodsze dzieci wykonywały kartki świąteczne, wianuszki, koszyczki, lepiły zajączki, kurczaczki z ciastoliny.

Wielkanoc nieodłącznie kojarzy się z pisankami a więc na warsztat poszły jaja styropianowe, które zdobiliśmy metodą decoupagu i wstążeczkami. Składaliśmy kurki z origami modułowego, zdobiliśmy jajka metodą batikową i robiliśmy hiacyntowe bukieciki z krepiny.

Warsztaty wielkanocne w NOK

Większość ozdób udekoruje domy uczestników. Jednak priorytetem warsztatów było twórcze i aktywne spędzanie wolnego czasu rodziców z dziećmi. Dziękując za przyjemnie spędzony czas mamy nadzieję, że udział w warsztatach rozbudził wśród dzieci zainteresowanie tradycjami wielkanocnymi, będąc tym samym zachętą do ponownych odwiedzin w Domu Kultury.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury