justyna moniuszkoJustyna Moniuszko, 25-latka z Białegostoku, stweradesa na pokładzie rządowego samolotu 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego.

Justyna "Justa" Moniuszko przez wiele lat była aktywnym członkiem sekcji spadochronowej Aeroklubu Białostockiego, wykonała ponad 250 skoków.

Justyna studiowała na Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, w 2006 roku zdobyła tytuł Miss tej uczelni. Już w liceum zaczęła skakać ze spadochronem, latała też na szybowcach, lubiła wspinaczkę. Jak mówiła w wywiadach dla studenckich gazet po zdobyciu tytułu, lotnictwo zawsze było jej największą pasją. Wiązała z nim przyszłość, chciała być dobrym inżynierem. Marzyła też o tym, aby zostać instruktorem spadochronowym. Justyna 3 lipca skończyłaby 25 lat.

Justyna Moniuszko zginęła śmiercią tragiczną w katastrofie lotniczej prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.

 

Na podstawie: www.wrotapodlasia.pl