W szkoleniach będzie mógł brać udział każdy: mają charakter webinarów i ośrodek będzie je prowadził na swoim koncie Facebook oraz kanele YouTube, a w przyszłości również na TikToku. W każdy wtorek między 9.30, a 9.45 egzaminator poprowadzi program z poradami pt. "Motociekawostki". Najbliższy już 21 listopada. Wystarczy polubić fanpage WORDu na FB lub zasubskrybować kanał ośrodka YT i wziąć udział w wydarzeniu.

Motociekawostki będą programem "live" i odbędą się w sześć kolejnych wtorków. Znajdziemy tam odpowiedzi m.in. na takie pytania: jak sobie radzić z poślizgami, co oznaczają różne tajemnicze przyciski i systemy w aucie, co to jest reguła 3 sekund (o tym w najbliższym programie) lub jak sprawić, że nasze auto odpali gdy przyjdą ujemne temperatury.

A już w najbliższy czwartek - 23 listopada - o godz. 9.30 WORD zaprasza na dłuższy webinar: "Opony zimowe: kiedy je zmieniać i dlaczego to takie ważne". Będzie to pierwszy z cyklu dłuższych programów, w których egzaminator opowie m.in. o kategoriach praw jazdy, o tym jak przygotować się dobrze do egzaminu na prawo jazdy oraz czy na quad (i na jaki konkretnie) potrzebne jest prawo jazdy. Odpowie też na pytania: czy można bez prawa jazdy jeździć elektrycznym motorowerem, jak i po co nosić odblaski oraz co to jest martwe pole. Będzie też kilka porad dla osób, które korzystają z elektryków.

W czasie wszystkich webinarów będzie można w komentarzach zadawać pytania oraz już teraz zgłaszać propozycje tematów, które powinny zostać poruszone. Zajęcia będą organizowane co najmniej do końca tego roku.

reguła 3 sekund