Główny Urząd Statystyczny od 1 do 28 czerwca 2024 r. przeprowadzi na terenie całej Polski badanie statystyczne z zakresu rolnictwa: Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S). Otrzymane wyniki posłużą do kształtowania polityki rolnej i żywnościowej kraju.

Kto i jak ma to zrobić?

  • Osoby fizyczne, których gospodarstwa rolne zostały wylosowane do badania R-ZW-S, zobowiązane są do udzielenia wymaganych informacji poprzez samodzielne wypełnienie formularza na stronie badaniarolne2024.stat.gov.plw terminie od 1 do 5 czerwca 2024 r. 

*Żeby wziąć udział w badaniu w formie on-line należy zalogować się za pomocą loginu z listy Prezesa GUS oraz numeru PESEL użytkownika gospodarstwa rolnego.*

  • Inną opcją dostarczenia danych z badań jest rozmowa z ankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego lub kontakt bezpośredni w dniach od 6 do 28 czerwca.
  • Osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej mogą również udzielić informacji wypełniając formularz online podanej wcześniej stronie, w terminie od 1 do 14 czerwca– w tym przypadku danymi do logowania są dane uwierzytelniające z Portalu Sprawozdawczego GUS. Na wymienione podmioty czeka także opcja rozmowy telefonicznej z ankieterem. Tę będą mogły odbyć w dniach od 17 do 28 czerwca. 

Informacje, których należy udzielić będą dotyczyły danych z zakresu:
- pogłowia świń,
- zmian zachodzących w gospodarstwie w ciągu ostatnich 6 miesięcy (urodzenia, padnięcia, sprzedaży, uboju),
- produkcji żywca wieprzowego,
- rasy świń,
- ceny zakupu i dzierżawy ziemi.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.badania-ankietowe.stat.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię statystyczną – 22 279 99 99, nr wewnętrzny 7, opcja 1 – badania ankietowe rolne.

Infolinia będzie czynna w dni robocze od 29 maja do 29 czerwca w godzinach 8:00 – 15:00

badaniegus