Rekrutacja 2020/2021. Hajnowskie szkoły średnie – dobry wybór!

Przed młodzieżą trudny wybór dotyczący kierunku dalszej edukacji – etap wyboru szkoły ponadpodstawowej, odpowiedź na pytania „jaką szkołę wybrać?”, „na jaki kierunek iść?” jest jednym z najważniejszych kroków ku planowaniu przyszłości. Przed Wami – młodymi ludźmi nie lada dylemat. Oczywiście nie chcemy robić dramy (:)), niemniej wybór, którego musicie dokonać zaważy na Waszym życiu. Podpowiadamy - hajnowskie szkoły średnie to gwarancja solidnego wykształcenia, możliwość udziału w ciekawych projektach edukacyjnych  – w tym także zagranicznych, możliwość korzystania z atrakcyjnych programów stypendialnych (w tym ze Stypendium im. Simony Kossak, ustanowionego przez Radę Powiatu Hajnowskiego), realizacja zainteresowań i przyjazna atmosfera. Sprawdź:

  • Zawód gwarantujący zatrudnienie, możliwość wyjazdu na zagraniczne praktyki, zarobek pierwszych pieniędzy, kontakt z przedsiębiorcami,  nauka w przyjaznej atmosferze – chcesz umieć więcej?  Złóż papiery do Zespołu Szkół Zawodowych!  Więcej na: http://www.zszhajnowka.pl/
  • II LO z DNJB czyli popularnie nazywany Białorus - perła na edukacyjnej mapie województwa podlaskiego - tytuł srebrnej szkoły,  29 miejsce w rankingu szkół olimpijskich (na 200 możliwych)  oraz 5 miejsce w rankingu szkół wojewódzkich – „Białorus” zalicza się do grona najlepszych szkół w Polsce wg. miesięcznika Perspektywy. II LO z DNJB to jedyna w regionie placówka mogąca poszczycić się wysokimi lokatami w ogólnopolskim rankingu. Nauka w szkole to gwarancja zdobycia solidnego wykształcenia (szkoła posiada imponujące zaplecze dydaktyczne), możliwość rozwijania pasji w przyjaznych warunkach.  Więcej na:  http://bialorushajnowka.pl/.
  • Polak czyli I LO im. Marii Skłodowskiej - Curie - szkoła szyta na miarę każdego ucznia.  I LO to szkoła z długoletnią historią i doświadczeniem dydaktycznym (80 lat doświadczenia!). I LO w Hajnówce w stawianiu na kreatywny rozwój i wsparcie zainteresowań uczniów wychodzi daleko poza system kształcenia. Wg rankingu PERSPEKTYWY Polak czyli I LO im. Marii Skłodowskiej - Curie znalazł się w grupie najlepszych liceów w województwie zajmując 35 miejsce.   Więcej na: http://zsohajnowka.pl/

By ułatwić Wam podjęcie decyzji, przygotowaliśmy krótkie materiały promocyjne o ofercie każdej ze szkół. Więcej informacji również na stronie: http://powiat.hajnowka.pl/rekrutacja-2020-2021 oraz w materiałach promocyjnych do pobrania.

Starostwo Powiatowe w Hajnówce

www.powiat.hajnowka.pl

 

I LO w Hajnówce - szkoła z pasją

II LO z DNJB - postaw na sukces

Zespół Szkół Zawodowych postaw na bezpieczną przyszłość

baner