Od kilku lat mieszkańcy naszej gminy otrzymują wsparcie z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Dystrybucję żywności prowadzi Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Sokołowie Podlaskim.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Narwi przy współpracy z ks. prob. Krzysztofem Dobrogowskim reprezentującym Parafialny Zespół Caritasu w Narwi zakończył realizację POPŻ Podprogramu 2021 – Plus w zakresie dodatkowej dystrybucji żywności. Jest to wsparcie osób i rodzin potrzebujących poprzez przekazywanie nieodpłatnych paczek żywnościowych. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze: cukier, mleko UHT, olej rzepakowy, powidła śliwkowe, makaron jajeczny oraz szynkę wieprzową. Pomocą w gminie Narew zostało objęte 353 osoby, w tym 33 obywateli z Ukrainy.

W ramach działań towarzyszących osoby korzystające z pomocy żywnościowej uczestniczyły również w warsztatach edukacyjnych. Uczestnicy warsztatów otrzymywali materiały warsztatowe w postaci pakietów. Pakiet warsztatowy zawierał broszurę dotyczącą tematu: zdrowego odżywiania się, przygotowania posiłków, jak również sprawnego zarządzania budżetem domowym i zapobiegania marnowaniu żywności.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za współpracę - szczególnie wolontariuszom.

W nowym okresie programowania wdrażany będzie następca PO PŻ – Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Opracowanie: Gminny Ośrodek Pomocy społecznej w Narwi

  

 

 GALERIA ZDJĘĆ