Dnia 11 stycznia 2007 roku w świetlicy środowiskowej "Przystań", a zarazem w Filii Bibliotecznej w Łosince odbyła się miła uroczystość pożegnania starego i powitania nowego roku zgodnie z tzw. starym stylem. To właśnie według kalendarza juliańskiego święta obchodzą wyznawcy prawosławia, zaś ten szczególny wieczór zgodnie z prastarą tradycją  nosi nazwę SZCZODRY WIECZAR.

"Szczodry Wieczar" w Łosince 

Do świetlicy w Łosince licznie przybyli tego wieczoru mieszkańcy miejscowości Łosinka, dzieci i młodzież, a także władze Gminy Narew, aby wspólnie, śpiewając kolędy i oglądając scenki przygotowane przez dzieci i młodzież pożegnać stary 2006 rok.

"Szczodry Wieczar" w Łosince 

Na początku zaprezentowały się dzieci i młodzież z Łosinki, które przedstawiły publiczności pierwszą, zabawną scenkę pod nazwą "Szczodry Wieczar", która nawiązywała do dawnej tradycji.

"Szczodry Wieczar" w Łosince 

Następnie z koncertem kolęd wystąpił młodzieżowy chór RAMONKA parafii prawosławnej w Łosince działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury pod dyrygenturą Marii Radczuk. Chór zaprezentował piękne kolędy prawosławne.

"Szczodry Wieczar" w Łosince 

Zebrana publiczność mogła obejrzeć również kolejną tryskającą humorem scenkę pod hasłem "Studio Urody", którą zaprezentowały dzieci z Łosinki.

"Szczodry Wieczar" w Łosince 

Wspaniałe kolędy wykonał także dziecięcy chór ZARANOCZKA z parafii prawosławnej w Łosince działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury, którego opiekunką jest również Maria Radczuk.

"Szczodry Wieczar" w Łosince 

Kolejna prezentowana przez dzieci scenka nosiła nazwę "Try Kroli" i w zabawny sposób opisywała przybycie Trzech Króli do biblioteki w Łosince.

"Szczodry Wieczar" w Łosince 

Bożonarodzeniową scenkę świąteczną zaprezentowali też członkowie dziecięcego chóru ZARANOCZKA.

"Szczodry Wieczar" w Łosince 

Na zakończenie występów dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi Anna Andrzejuk-Sawicka złożyła podziękowania pracownikom filii bibliotecznej w Łosince: Paulinie Paszko i Krystynie Kiełbaszewskiej, za wspaniałe przygotowanie występujących dzieci oraz wspólnego spotkania. Szczególne słowa podziękowania zostały skierowane do pani Alicji Stańko z Łosinki, autorki trzech prezentowanych scenek. Gorące podziękowania przekazał również Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski.

"Szczodry Wieczar" w Łosince 

Wszyscy wykonawcy i młodzi artyści otrzymali słodkie upominki. "Szczodry Wieczar" w Łosince zakończony został wspólnym poczęstunkiem. 

GALERIA ZDJĘĆ

NAGRANIE VIDEO