Na przełomie marca i kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi po raz kolejny odbyły się warsztaty malowania pisanek dla dzieci i dorosłych. Zajęcia z osobami dorosłymi prowadziła Pani Elżbieta Wardecka, zaś dzieci  próbowały swoich sił pod nadzorem Pani Elżbiety Kurianowicz.

pisanki gbp2011 04 

Dorośli uczestnicy warsztatów wykonywali tradycyjne batikowe pisanki techniką z użyciem wosku, dzieci również miały możliwość spróbowania swoich sił w malowaniu taką techniką oraz innymi ciekawymi sposobami tworzenia współczesnych pisanek, wykorzystując różne metody zdobienia jaj, np. farbowania, ozdabiania klejem brokatowym ,oklejania bibułą, gniecionymi skorupkami z jaj czy techniką decoupage.

Warsztaty malowania pisanek 

O pomysłowości i zdolnościach artystycznych świadczą efekty pracy. Powstały piękne pisanki, które twórcy mogli zabrać do swoich domów. Dekorowanie pisanek jest ulubionym przedświątecznym zajęciem dzieci i popularnym hobby dorosłych. Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Narew. Były to bardzo twórcze i przyjemne zajęcia w bibliotece.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi