16 czerwca 2007 roku na stadionie sportowym w Narwi odbyła się pierwsza w tym roku impreza plenerowa Gminy Narew - ŚWIĘTO KULTURY BIAŁORUSKIEJ. Została ona zorganizowana przez Narwiański Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Promocji Kultury Tutejszej.

Święto Kultury Białoruskiej 

Imprezę tradycyjnie otworzyli Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski oraz dyrektor Narwiańskiego Ośrodka Kultury Andrzej Pleskowicz.

Święto Kultury Białoruskiej 

Pierwszym zespołem jaki zaprezentował się przed narwiańską publicznością był zespół KRYWCZANKI z Krzywca, który wykonał tradycyjne ludowe piosenki białoruskie. Dalej wystąpił zespół ART-PRONAR z Narwi prowadzony przez Eugeniusza Szemieta, prezentując publiczności swoje najnowsze piosenki.

Święto Kultury Białoruskiej 

Najmłodsi wykonawcy pod kierownictwem Pauliny Paszko przedstawili publiczności mini playback show oraz dwie scenki w języku białoruskim pt. "Jak ciażka być aktoram" oraz "Jak zwiery wchadzili da Unii".

Święto Kultury Białoruskiej 

Białoruskie piosenki zaprezentował narwiańskiej publiczności również zespół ZARANOCZKA z Łosinki pod dyrekcją Marii Radczuk.

Święto Kultury Białoruskiej 

Po występach najmłodszych przyszła kolej na starszych wykonawców. Na scenie wystąpił nowy zespół AURA działający pod szyldem Hajnowskiego Domu Kultury.

Święto Kultury Białoruskiej 

Gwiazdą wieczoru w Narwi była znana białoruska grupa PRYMAKI prowadzona pod kierownictwem Jerzego Ostapczuka. Zespół wykonał swoje największe przeboje porywając do zebranych do tańca i wspólnej zabawy.

Święto Kultury Białoruskiej 

Święto Kultury Białoruskiej w Narwi zakończyła zabawa z zespołem AXEL.

GALERIA ZDJĘĆ