W dniu 10 lutego 2007 roku zespoły artystyczne z Gminy Narew wystąpiły w eliminacjach centralnych festiwalu  Piosenka Białoruska 2007, który co roku organizowany jest przez Białoruskie Towarzystwo Społeczno - Kulturalne.

Festiwal Piosenki Białoruskiej 

W tegorocznym konkursie, który odbywał się w Klubie Garnizonowym w Białymstoku, udział wzięło około 300 uczestników - soliści, duety, zespoły i chóry rywalizujące w kilku kategoriach. Gminę Narew reprezentowali następujący wykonawcy: Krywczanki, Duet Maria Chilimoniuk i Jerzy Domań oraz siostry Sadowskie i siostry Żakiewicz śpiewające w młodzieżowym zespole Narwiańskiego Ośrodka Kultury.

 Festiwal Piosenki BiałoruskiejFestiwal Piosenki Białoruskiej

I właśnie młodzieżowy zespół Narwiańskiego Ośrodka Kultury wyśpiewał w swojej kategorii I miejsce. Dodatkowo siostry Sadowskie wystąpiły w innej kategorii jako trio, zdobywając również I miejsce.

Festiwal Piosenki BiałoruskiejFestiwal Piosenki Białoruskiej 

GRATULUJEMY