W dniu 29 stycznia 2008 roku w Diecezjalnym Ośrodku Kultury Prawosławnej ŚWIATŁOŚĆ w Krzywcu odbyła się wieczornica pt. "Żywie jaszcze tradycja". Uroczystość została zorganizowana przez Narwiański Ośrodek Kultury i była poświęcona obrzędom noworocznym.

Żywie jaszcze tradycja w Krzywcu 

Na wstępie wszystkich zebranych przywitała gorąco dyrektor NOK Tamara Juszkiewicz. Wśród przybyłych gości znaleźli się min. Sekretarz Powiatu Hajnowskiego Maria Owerczuk, naczelnik wydziału promocji, rozwoju regionalnego i współpracy z zagranicą Starostwa Powiatowego w Hajnówce Walentyna Gorbacz, samorządowcy gminy Narew: wójt Jakub Sadowski i przewodniczący rady gminy Eugeniusz Dudzicz, radny Powiatu Hajnowskiego Stefan Kuczyński oraz księża kościoła prawosławnego i rzymskokatolickiego.

Żywie jaszcze tradycja w Krzywcu 

Jako pierwszy wystąpił miejscowy zespół Krywczanki, prezentując publiczności tradycyjne kolędy prawosławne. Następnie zaprezentowali się młodzi artyści z koła teatralnego w Łosince prowadzonego przez Paulinę Paszko. Przedstawili oni zabawną scenkę noworoczną pt. "Szczodry Wieczar".

Żywie jaszcze tradycja w Krzywcu 

Pięknych kolęd oraz tradycyjnych piosenek ludowych można było posłuchać w wykonaniu chóru Ramonka z Łosinki pod dyrekcją Marii Radczuk.

Żywie jaszcze tradycja w Krzywcu 

W dalszej części uroczystości ponownie wystąpili młodzi aktorzy z koła teatralnego w Łosince prezentując dwie scenki: "Try Kroli" oraz "Studio urody".

 Żywie jaszcze tradycja w Krzywcu

Przed publicznością wystąpił również młodzieżowy chór Zaranoczka z Łosinki prowadzony także przez Marię Radczuk.

Żywie jaszcze tradycja w Krzywcu 

Do Krzywca przybyli również kolędnicy spoza Gminy Narew - Krzywiec odwiedził zespół Żemerwa z miejscowości Studziwody. Zespół zaśpiewał tradycyjne kolędy oraz piosenki ludowe.

 Żywie jaszcze tradycja w Krzywcu

Piosenki białoruskie zaprezentował publiczności duet Maria Chilimoniuk i Jerzy Domań.

Żywie jaszcze tradycja w Krzywcu 

Zespół Żemerwa oprócz występów wokalnych przedstawił także kilka tańców ludowych.

Żywie jaszcze tradycja w Krzywcu 

Pod koniec uroczystości życzenia noworoczne złożyli zebranym młodzi artyści z Łosinki, a "Mnohaja leta" zaśpiewał chór Ramonka.

Żywie jaszcze tradycja w Krzywcu 

Na zakończenie Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski przekazał gorące podziękowania za organizację tak wspaniałego wieczoru. Szczególne słowa uznania zostały skierowane na ręce dyrektora NOK Tamary Juszkiewicz, dyrygentki chórów Ramonka i Zaranoczka Marii Radczuk, ks. Aleksego Kulika z Krzywca, pana Doroteusza Fionika, dzięki któremu zaprezentował się zespół Żemerwa oraz pani Alicji Stańko z Łosinki.

Żywie jaszcze tradycja w Krzywcu 

Wszyscy zebrani mogli skosztować wiejskich przysmaków przy tradycyjnym wiejskim stole.

GALERIA ZDJĘĆ

NAGRANIE VIDEO