21 stycznia w 2011 roku w Diecezjalnym Ośrodku Kultury Prawosławnej „Światłość” w Krzywcu odbyła się pierwsza w tym roku wieczornica z cyklu „Żywie jaszcze tradycyja” pod hasłem „Kaladki”. Jak przystało na okres noworoczny tego wieczoru można było usłyszeć wiele pięknych kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży, a także zespołów i chórów działających w Gminie Narew.

Wieczór kolęd w Krzywcu 

Przed publicznością w Krzywcu zaprezentowała się na początku młodsza grupa wokalna działająca przy Narwiańskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem Marii Bubka. Kolędy zaśpiewały także najmłodsze dzieci ze szkoły w Narwi, w tym również szkolna grupa kolędnicza przygotowana przez ich nauczycielkę Panią Lucynę Ruszuk.

Wieczór kolęd w Krzywcu 

Wspaniale zaprezentował się duet Dominika i Sara, który zaśpiewał dwie stare kolędy oraz chór Zaranoczka działający przy Parafii Prawosławnej w Łosince, którego opiekunką i dyrygentką jest Maria Bubka. Młodzież z naszej gminy reprezentowała także starsza grupa wokalna działająca przy NOK.

Wieczór kolęd w Krzywcu 

Na zakończenie wystąpili najstarsi kolędnicy tj. zespół Krywczanki, a także niedawno powstały chór Harmoń, który działa przy Parafii Prawosławnej w Łosince. Chór Harmoń na zakończenie swojego wspaniałego występu zaśpiewał wszystkim zgromadzonym tradycyjne życzenia „Mnohaja lieta”.

Wieczór kolęd w Krzywcu 

Podziękowania za zorganizowanie wieczornicy w Krzywcu oraz życzenia dla zebranych przekazali Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Narew Ewa Urbanowicz. Dyrektor Narwiańskiego Ośrodka Kultury Tamara Juszkiewicz podziękowała gorąco za przybycie wszystkim zebranym oraz zaprosiła na kolejną wieczornicę, która tym razem odbędzie się w Narwi.

GALERIA ZDJĘĆ