Narwiański Ośrodek Kultury w Narwi w czasie trwania dwutygodniowych ferii zimowych zorganizował wiele ciekawych zajęć, warsztatów i wycieczek pod hasłem „Zimo baw się z nami”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Każdego dnia gościliśmy w naszej świetlicy około 50 uczestników w wieku od 4 do 14 lat.

 Podsumowanie ferii zimowych w NOK

Przeprowadzone zostały miedzy innymi zajęcia plastyczne, podczas których artyści wraz z panią Ewą Alimowską poznawali różne techniki plastyczne, a wynikiem tego była praca zbiorowa „Kolorowe Miasto”. Dzieci nauczyły się też, że z „byle czego” można zrobić prawdziwe arcydzieła, wystarczy tylko odrobina kreatywności. Powstały piękne  kwiaty i świeczniki z plastikowych butelek, roboty z kartonów, misie orgiami, walentynki, bukiety i kule z papieru zrobione techniką kusudama oraz własnoręcznie uszyte szmaciane piłki.

Podsumowanie ferii zimowych w NOK

Uczestnicy pod okiem Pana Michała Filianowicza zmagali się ze zrobieniem pająka ze słomy i zabawek z drewna – „kolasek z grzybkami”. Kolejne dni upłynęły też pracowicie. Nie lada wyzwaniem było upieczenie ciasteczek dla całej grupy. Olbrzymią radość sprawiło tworzenie sztucznej biżuterii. Po krótkim instruktarzu pani Katarzyny Kruczkowskiej dzieci świetnie sobie radziły z robieniem kolczyków i koralików, które zabrały do domów na prezenty dla najbliższych.

Podsumowanie ferii zimowych w NOK

W przerwach między zajęciami pysznie smakowały kiełbaski pieczone w kominku. Najmłodsi mieli do dyspozycji  piłkarzyki, klocki, skakanki, kręgle, piłki kangurki i gry stolikowe. Dużo przyjemności sprawiło wykonywanie strojów karnawałowych, w których dzieci tańczyły na dwóch balach karnawałowych – indiańskim i rycerskim.

Podsumowanie ferii zimowych w NOK

Pomimo dokuczliwego mrozu wszyscy wytrwale uczestniczyli w wycieczkach. Zwiedziliśmy od podszewki Firmę Pronar i Piekielną Kuchnię. Dzieci wykazały się kunsztem dziennikarskim podczas zwiedzania TVP Białystok. Ferie zimowe 2012 zakończyliśmy w restauracji McDonald’s w Białymstoku.

Podsumowanie ferii zimowych w NOK

Wszystkim dzieciom i młodzieży dziękujemy za udział we wspólnej zabawie! Narwianski Ośrodek Kultury dziękuje Firmie Pronar za upominki, które otrzymali uczestnicy wycieczki oraz Pani Joannie Wysockiej za pomoc w organizacji wycieczki. Dziękujemy również Panu redaktorowi Dariuszowi Szada-Borzyszkowskiemu za pokazanie nam pracy redakcji TVP Białystok „od kuchni”.
 

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury