Uprzejmie meldujemy a raczej utwierdzamy Was w przekonaniu, że na terenie Gminy Narew mamy fantastycznie wyszkolonych strażaków ratowników OSP!
 
W dniu 8 lipca 2024 r. w GOKSiR w Dubiczach Cerkiewnych odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego dla strażaków ratowników OSP.
 
Uczestniczyły w nich 3 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Narew - OSP Narew, OSP Trześcianka i OSP Łosinka.
 

Ćwiczenia były przeprowadzone w 2 częściach: teoretycznej i praktycznej, na Zalewie Bachmaty.

 
W części teoretycznej strażacy ratownicy OSP zapoznali się z najnowszymi metodami i technikami ratownictwa, obejmującymi zarówno aspekty gaszenia pożarów, jak i udzielania pierwszej pomocy, ewakuacji oraz zarządzania sytuacjami kryzysowymi.
 
W części praktycznej ćwiczenia skoncentrowane były na zastosowaniu zdobytej wiedzy w realistycznych scenariuszach. Na Zalewie Bachmaty strażacy mieli okazję przećwiczyć różne sytuacje ratunkowe, takie jak ewakuacja osób z tonącego sprzętu wodnego, udzielanie pomocy poszkodowanym w wypadkach na wodzie oraz gaszenie pożarów łodzi.
 
Bądźcie proszę pewni, że gotowość operacyjna i umiejętności działania w trudnych warunkach terenowych naszych strażaków jest na najwyższym poziomie!🥇
 
 GALERIA ZDJĘĆ