123

     W dniu Święta Niepodległości Polski, 11 listopada 2022 r. w stolicy Podlasia, mieście  Białystok odbył się "Bieg dla Niepodległej".

     Uczestnikiem tego jakże wyjątkowego, sportowego wydarzenia był przedstawiciel naszego samorządu, Wójt Gminy Narew, Pan Andrzej Pleskowicz.

     Bieg poprzedziło wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego Mazurka Dąbrowskiego. Śpiewali nie tylko biegacze, ale też widzowie, którzy masowo pojawili się, aby kibicować uczestnikom maratonu. Sygnał do startu dał Marszałek Województwa Podlaskiego, dr Artur Kosicki oraz senator Mariusz Gromko.

     Około 1500 zawodników ruszyło przed siebie. Pomimo zimna i niesprzyjającej pogody serca wszystkich zaangażowanych przepełnione były mnóstwem pozytywnych, rozgrzewających ciało i ducha emocji.

     Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: na dystansie symbolicznych 1918 metrów upamiętniających  datę odzyskania przez Polskę nieodległości oraz dystansie dla naprawdę wytrwałych - 10 kilometrów.

     Start i meta tegorocznego „Biegu dla Niepodległej” zlokalizowane były na Alei Józefa Piłsudskiego w pobliżu ulicy Kościelnej. Zawodniczki i zawodnicy pobiegli ulicą Legionową, Bulwarami Kościałkowskiego, ulicą 11 listopada, jak również ulicą Zwierzyniecką, gdzie znajduje się mural przygotowany specjalnie na 100-lecie odzyskania niepodległości.

mapa

     Wójt Gminy Narew, Andrzej Pleskowicz uczestniczył w biegu na 10km i zajął wysokie, 3 miejsce w kategorii M60. Przedstawiciel naszego samorządu może się pochwalić wspaniałym wynikiem 47min.38s.

Dystans / Distance: 10KM

Międzyczasy / Splits:

Nazwa
Name

Czas brutto
Gun Time

Czas netto
Chip time

Min/km

6km

00:28:52

00:28:43

04:47 min/km

META

00:47:38

00:47:29

04:45 min/km

Prognozowana godzina wbięgnięcia na metę: 15:13:58

     „Big dla niepodległej” zapisze się na długo w pamięci każdego z uczestników oraz mieszkańców Białegostoku i okolic. Bezsprzecznie - to był wspaniały akt pamięci wszystkich poległych w walkach o wolność naszej ojczyzny.

 GALERIA ZDJĘĆ