W dniu 10 września 2022r. odbyły się Jubileuszowe Obchody 55-lecia klubu sportowego „Czarni Narew – Iskra Narew”, podczas których nastąpiło oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska lekkoatletycznego zlokalizowanego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Narwi.

     Uroczystość poprowadził Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz wraz z Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi Jerzym Ostapczukiem.

     W spotkaniu wzięło udział 59 znamienitych gości ze świata polityki i sportu - m.in. poseł Mieczysław Baszko, Starosta Powiatu Hajnowskiego Andrzej Skiepko, Prezes ”Podlasia Białystok” Jan Zalewski, lekkoatleta, mistrz olimpijski Tokio 2020, wicemistrz świata 2022 i aktualny mistrz Europy w rzucie dyskiem - Wojciech Nowicki oraz najlepszy zawodnik województwa podlaskiego U18 w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem – Mateusz Chodakowski.

     Swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Białowieska”Pan Eugeniusz Kowalski, Pani Paulina Monach i Pani Karolina Kraśko, Dyrektor Ośrodka Sportu i RekreacjiPan Mirosław Awksentiuk, Pani Maria Smoktunowicz – nauczycielka w-f z 33-letnim stażem, mistrzyni w tenisie stołowym oraz byli prezesi, trenerzy, piłkarze i kibice „Iskry Narew”.

     Po udzieleniu błogosławieństwa i poświęceniu boiska przez duchownych – ks. mitrata Michała Dudicza, ks. prot. Bogumiła Korniluka oraz ks. Krzysztofa Dobrogowskiego, dokonano pamiątkowego przecięcia wstęgi oddającego inwestycję – wielofunkcyjne boisko lekkoatletyczne - do użytku.

     Jubileusz 55-lecia „Iskry Narew” stał się też doskonałą okazją do uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla propagowania ducha sportu w naszej gminie.

     Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Pan Sławomir Kopczewski w ramach podziękowań odznaczył srebrnymi medalami Pana Daniela Romańskiego, Pana Jana Czerniakiewicza, Pana Andrzeja Ostaszewskiego i św.p. Pana Mikołaja Timofiejuka.

     Pan Daniel Romański – wieloletni prezes „Iskry Narew”, działacz sportowy przedstawił rys historyczny drużyny i opowiedział wiele ciekawych anegdot z życia klubu.

     Natomiast Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz zaprezentował zebranym zrealizowane w ostatnim czasie inwestycje – stadion wraz zadaszonymi trybunami, szatnię piłkarską oraz wielofunkcyjne boisko lekkoatletyczne i przedkładając przykład swojej osoby – wielokrotnego uczestnika mistrzostw Polski i świata w lekkoatletyce zachęcił do aktywności fizycznej.

     Dla uświetnienia Jubileuszu nasza lokalna, wspaniała drużyna sportowa „Iskra Narew” zaprezentowała swoje umiejętności sportowe ścierając się z piłkarzami „Żubra Drohiczyn”, a Pani Ewelina Malinowska wykwalifikowana instruktorka fitness z Klubu „Spartacus” zapoznała zainteresowanych z nową dyscypliną olimpijską - pola dance.

     Pomimo niesprzyjającej pogody atmosfera bezsprzecznie była gorąca. Hart ducha, niezłomność i niesamowita energia zarówno byłych jak i obecnych piłkarzy „Iskry Narew” oraz wszystkich zebranych odczuwalne były tego dnia w każdym zakątku w Narwi.

Władze Gminy przekazują słowa uznania i serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, którzy na przełomie 55 lat wpierali organizacyjnie

i finansowo działalność sportową klubu

oraz firmie „PRONAR” będącej przez wiele lat patronem drużyny piłkarskiej „Iskra Narew”.

 

DZIĘKUJEMY!

GALERIA ZDJĘĆ