11 listopada 2021 r. w Narwi odbyły się uroczyste obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Władze samorządowe Gminy Narew i powiatu hajnowskiego, duchowieństwo, przedstawiciele służb mundurowych, strażacy z OSP Narew, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy zebrali się, by oddać cześć walczącym o wolność Ojczyzny.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. i Św. Stanisława B. i M. w Narwi, celebrowana przez ks. Prałata dr Zbigniewa Rostkowskiego Wikariusza Generalnego i kanclerza Kurii Diecezji Drohiczyńskiej.

Po mszy odbyła się akademia patriotyczna, opowiadająca historię polskiej niepodległości, o którą Polacy musieli wielokrotnie stawać do walki, broniąc jej, tracąc ją i odzyskując. Była to piękna opowieść zbudowana z fragmentów dokumentów, utworów literackich i piosenek ilustrujących istotne epizody dziejów naszego narodu i jego zmagań o utrzymanie bytu państwowego.

Widowisko przygotowane zostało przez młodzież szkolną pod kierunkiem Pani Olgi Hewy i Pani Ewy Alimowskiej.

Przybyli na uroczystość goście, złożyli wieńce i zapalili znicze przed grobem żołnierza Juliana Kupcewicza przy kościele w Narwi, przy obelisku upamiętniającym 100 – lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę, przy pomniku Powstańców Styczniowych, przy tablicy upamiętniającej prawosławnego Abp Mirona Chodakowskiego, poległego w katastrofie pod Smoleńskiem, a także w miejscu pamięci we wsi Hoźna.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości zostały zorganizowane przez Parafię Rzymskokatolicką w Narwi, Wójta Gminy Narew, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Narwi oraz Narwiański Ośrodek Kultury.

 GALERIA ZDJĘĆ