26 marca 2016 roku odbyło się kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki działającym przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Książka nad którą dyskutowano tym razem to „Bella i Sebastian” Nicolasa Vaniera.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Ośmioletni Sebastian mieszka z dziadkiem w niewielkiej wiosce, we francuskiej części Alp. Od pewnego czasu spokój tutejszych mieszkańców burzy wieść o grasującym w okolicy tajemniczym dzikim zwierzęciu. Pewnego dnia podczas spaceru po górach Sebastian spotyka na swojej drodze bezpańskiego owczarka. Udaje mu się zdobyć zaufanie psa. Jest szczęśliwy, że znalazł przyjaciela. Wkrótce jednak okazuje się, że w psie, któremu chłopiec dał na imię Bella, dorośli widzą niebezpieczne zwierzę, dziesiątkujące stada owiec. Jednak chłopiec przekonał, że to nie sprawka sympatycznej Belli i wraz z nią wytropił prawdziwych winowajców. Książka Nicolasa Vaniera to wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, wierności, odwadze i miłości.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Następne spotkanie DKK odbędzie się 23 kwietnia 2016 roku i podyskutujemy o książce pt. „Gupikowo” Moniki Kowaleczko-Szumowskiej.

Opracowanie:
Moderator DKK – Alla Siotkowska