3 maja 2015 roku odbyły się w Narwi uroczyste obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława BiM w Narwi, którą celebrował proboszcz parafii w Narwi ks. prałat Zbigniew Niemyjski.

224 rocznica Konstytucji 3 Maja

We wspólnej modlitwie uczestniczyli tego dnia parafianie, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, lokalnych firm, instytucji kulturalnych, oświaty, harcerze oraz dzieci i młodzież z terenu Gminy Narew.

224 rocznica Konstytucji 3 Maja

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, po Mszy Świętej wystąpili uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi pod kierunkiem Pani Olgi Hewa. Młodzież przygotowała część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie, upamiętniającą ten doniosły fakt w historii Polski. Uczniowie recytowali wiersze o Ojczyźnie oraz śpiewali pieśni przy akompaniamencie Pani Ewy Alimowskiej. Uroczystość pozwoliła zatrzymać się więc na chwilę, aby rozważyć te trzy ważne w historii Polski słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna. 

224 rocznica Konstytucji 3 Maja

Na zakończenie wszyscy zebrani udali się pod pomnik upamiętniający zasadzenie Dębu Papieskiego podczas obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w roku 2006.

224 rocznica Konstytucji 3 Maja

Kwiaty przy pomniku złożyli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Narew, dyrektorzy jednostek oświatowych i kulturalnych naszej gminy, a także strażacy oraz harcerze z naszej gminy.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie:
Narwiański Ośrodek Kultury