W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wg kalendarza juliańskiego, ks. archimandryta Gabriel informuje, w noc wigilijną z 6 na 7 stycznia 2014 roku o godz. 24.00 rozpocznie się nabożeństwo Całonocnego Czuwania (Wsienoszcznoje Bdnienije), po którym odbędzie się świąteczna Boska Liturgia.

Bezpośredni dojazd do Skitu jest obecnie niemożliwy, w związku z czym wszyscy proszeni są o pozostawianie aut na parkingu we wsi Odrybki i korzystanie z kładki. Ks. archimandryta Gabriel prosi również o zabranie ze sobą latarek, tak aby bezpiecznie przejść po kładce do Skitu.

Ojciec Gabriel serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w świątecznym nabożeństwie.

Ikona Boże Narodzenie 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wg kalendarza juliańskiego,
Ojciec Gabriel serdecznie wszystkich pozdrawia, życząc wielu Łask Bożych
od Nowonarodzonego w grocie betlejemskiej Jezusa Chrystusa.
Ojciec Gabriel życzy szczęśliwych, zdrowych, pogodnych,
rodzinnychi błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.