W Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława w Narwi z inicjatywy Księdza Proboszcza Krzysztofa Dobrogowskiego w odpowiedzi na apel papieża Franciszka przeprowadzono adwentową akcję charytatywną ”Torba od serca”.  Akcja dotyczyła podejmowania gestów miłosierdzia, szczególnie wobec ubogich, seniorów oraz uchodźców z Ukrainy. Z zebranych produktów zostały przygotowane paczki świąteczne, które pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przekazały dla osób potrzebujących. Paczki przekazano przed Świętami Bożego Narodzenia dla 15 osób z terenu naszej gminy.

Ponadto w ramach dodatkowej zbiórki zostały zebrane środki czystości (chusteczki nawilżane, płyny do dezynfekcji, rękawiczki jednorazowe, maseczki, żele do mycia, płyny do podłóg i szyb), artykuły higieniczne oraz słodycze, które przekazano dla podopiecznych Stacjonarnego Hospicjum w Makówce.

Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.