Chór Zaranoczka działający przy Parafii Prawosławnej w Łosince powstał w 2001 roku z inicjatywy proboszcza parafii ks. Jerzego Kos oraz dyrygentki Marii Radczuk. Początkowo chór swoim śpiewem uświetniał Liturgie Święte i nabożeństwa odbywające się w parafii w Łosince, a także występował na lokalnych koncertach muzyki cerkiewnej i festynach ludowych.

Chór Zaranoczka z Łosinki

W latach 2006-2008 chór Zaranoczka uczestniczył min. w konkursach pieśni ukraińskiej z "Pidlaskoj Krynicy", Hajnowskich Spotkaniach z Kolędą Prawosławną, Wieczorach Muzyki Cerkiewnej w Bielsku Podlaskim  oraz dwukrotnie w Ogólnopolskim Ekumenicznym Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej KAIROS. Od listopada 2008 roku dyrygentką chóru Zaranoczka została Maria Bubka. Największym, jak do tej pory, osiągnięciem zespołu Zaranoczka było III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej - Hajnówka 2010.

Chór Zaranoczka z Łosinki

Chór aktywnie współpracuje z Narwiańskim Ośrodkiej Kultury. Więcej o chórze można przeczytać na stronie internetowej: www.zaranoczka.narew.gmina.pl.

 

Piosenki wykonane podczas wieczorku w Łosince 7 marca 2008 r.

1. Zaranoczka – Baraboli
2. Zaranoczka – Jechali kazaki