Konkurs pt. Podlaskie Ekumeniczne Spotkania z Pisanką został zorganizowany przez Narewski Ośrodek Kultury oraz Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną „Rolmak” w Makówce. Jego celem było podtrzymywanie i upowszechnianie twórczości ludowej związanej ze Świętami Wielkanocy i wiosny. W części konkursowej poświęconej tworzeniu pisanek udział wzięły osoby z gmin: Narewka, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Bielsk Podlaski, Białowieża, miasto Bielsk Podlaski oraz oczywiście z Gminy Narew.

Spotkanie podsumowujące odbyło się 9 kwietnia 2000 roku w remizie w Narwi. Oprócz obejrzenia wystawy prac oraz pokazów tworzenia pisanek można było zobaczyć występy zespołów Krywczanki z Krzywca oraz Lisiczki z Łosinki. Wyróżniono również autorów najlepszych prac konkursowych.

 

Podlaskie Ekumeniczne Spotkania z Pisanką

 

Czas trwania filmu - 28 min 51 sek.