W dniu 29 stycznia 2008 roku w Diecezjalnym Ośrodku Kultury Prawosławnej „Światłość” w Krzywcu odbyła się wieczornica pt. "Żywie jaszcze tradycja". Uroczystość została zorganizowana przez Narwiański Ośrodek Kultury i była poświęcona obrzędom noworocznym.

Wśród przybyłych gości znaleźli się min. Sekretarz Powiatu Hajnowskiego Maria Owerczuk, naczelnik wydziału promocji, rozwoju regionalnego i współpracy z zagranicą Starostwa Powiatowego w Hajnówce Walentyna Gorbacz, samorządowcy gminy Narew: Wójt Jakub Sadowski i Przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Dudzicz, radny Powiatu Hajnowskiego Stefan Kuczyński oraz księża kościoła prawosławnego i rzymskokatolickiego.

Podczas uroczystości wystąpili: zespół Krywczanki z Krzywca, dzieci z koła teatralnego w Łosince prowadzonego przez Paulinę Paszko, chóry Ramonka z Zaranoczka z Łosinki pod kierownictwem Marii Radczuk, duet Maria Chilimoniuk i Jerzy Domań z Narwi oraz zespół Żemerwa z miejscowości Studziwody.

 

Szczodry Wieczar - wieczornica w Krzywcu

 

Czas trwania filmu - 43 min 47 sek.