W dniu 9 maja 2008 roku w świetlicy wiejskiej w Tyniewiczach Dużych odbyła się miła uroczystość z cyklu „Żywie jaszcze tradycja” – Obrzędy Wielkanocne. Impreza została zorganizowana przez Narwiański Ośrodek Kultury.

Podczas uroczystości scenki obrzędowe zaprezentowały dzieci z koła teatralnego w Łosince oraz uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Narwi. Wystąpili również: młodsza i starsza grupa wokalna Narwiańskiego Ośrodka Kultury, chór Ramonka z Łosinki oraz zespół AS.

Wśród przybyłych gości znaleźli się min. Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski, Sekretarz Powiatu Hajnowskiego Maria Owerczuk, proboszcz parafii prawosławnej w Tyniewiczach Dużych ks. Andrzej Kos, Radny Powiatu Hajnowskiego Stefan Kuczyński, Przewodniczący Rady Gminy Narew Eugeniusz Dudzicz oraz radni Gminy Narew.

 

Obrzędy Wielkanocne - wieczornica w Tyniewiczach Dużych

 

Czas trwania filmu - 48 min 50 sek.