W dniu 8 czerwca na boiskach MOSP-u Jagiellonii Białystok odbył się Turniej Piłki Nożnej Bractwa Młodzieży Prawosławnej 2013. W rozgrywkach udział wzięło 16 zespołów, między innymi z Lublina, Białegostoku, Gródka, czy Wasilkowa. W tegorocznym turnieju uczestniczyła po raz pierwszy drużyna reprezentująca BMP Narew.

Sukces piłkarzy BMP Narew 

Otwarcia turnieju dokonał ks. Jan Kojło – dyrektor Radia Orthodoxia, które było głównym organizatorem zawodów. Dzięki wsparciu organizacyjnemu radnych miejskich Adama Musiuka i Stefana Nikiciuka, turniej otrzymał dofinansowanie Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Pozwoliło to na profesjonalne przygotowanie imprezy i wydanie pamiątkowych koszulek dla wszystkich uczestników.

Sukces piłkarzy BMP Narew 

Nieoczekiwanie zwycięzcą tegorocznego Turnieju Piłki Nożnej Bractwa Młodzieży Prawosławnej 2013 została drużyna BMP Narew. Piłkarze z Narwi zwyciężyli we wszystkich meczach w swojej grupie, pokonując drużyny BMP Nowe Miasto Białystok, BMP Antoniuk 1 Białystok oraz BMP Zaścianki. W ćwierćfinale drużyna BMP Narew pokonała aż 12:0 zespół z Wasilkowa, zaś w półfinale zwyciężyła 2:1 faworyzowaną drużynę BMP Katedra Lublin - zwycięzców z ubiegłego roku. W meczu finałowym piłkarze BMP Narew pokonali 1:0 drużynę BMP Antoniuk 2 Białystok. Trzecie miejsce w turnieju wywalczyli piłkarze z Lublina.

Sukces piłkarzy BMP Narew 

Pierwsze trzy zespoły nagrodzone zostały pucharami oraz pamiątkowymi medalami. Na zakończenie radny Adam Musiuk pogratulował zwycięzcom i osobom nagrodzonym oraz podziękował wszystkim za przyjazną i uczciwą sportową rywalizację. Organizatorami turnieju byli Radio Orthodoxia i Forum Mniejszości Podlasia.

GALERIA ZDJĘĆ

Na podstawie strony internetowej cerkiew.pl
Zdjęcia z archiwum zespołu BMP Narew