Rolniku, ważny komunikat – Bezpłatna pomoc doradców w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie w 2024 r.

Doradcy ODR udzielą bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie w siedzibie Urzędu Gminy Narew w sali nr 7 w dniu 14.05.2024r. w godz. 8.30-13.30.

 

150856a

DĄB DUNIN
Przybudki gm. Narew
Strażnik Puszczy Białowieskiej
Europejskie Drzewo Roku 2022

 


Szanowni mieszkańcy,

wypełniając obowiązek wynikający z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. art. 3 ust. 3 pkt 1-2 (t. j. Dz. U. z 2023 r, poz.1469 ze zm.) gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych („szamb”), ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków oraz ich aktualizacji.

Aktualizacja prowadzonych ewidencji dokonywana będzie na podstawie zgłoszenia właściciela lub użytkownika nieruchomości, na której zlokalizowany jest zbiornik bezodpływowy lub przydomowa oczyszczalnia ścieków.

W związku z powyższym, Wójt Gminy Narew zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców będących właścicielami lub użytkownikami nieruchomości, które nie są podłączone do istniejącej sieci kanalizacyjnej o wypełnienie zgłoszenia dotyczącego posiadanego zbiornika bezodpływowego „szamba” lub przydomowej oczyszczalni ścieków.

ZGŁOSZENIA NALEŻY DOKONAĆ DO DNIA 31 marca 2024r

Zgłoszenia należy dokonać w następujący sposób:

  • bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Narwi, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew.  Referat Gospodarki Komunalnej, pok.14
  • drogą elektroniczną za pośrednictwem Skrytki ePUAP  opatrzony podpisem kwalifikowanym;
  • drogą pocztową na adres: Urząd Gminy Narew, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew

Druki można pobrać:

Formularz zgłoszenia

Dziękujemy za współpracę!

 


NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA 


O naszej gminie...

gminanarew

Gmina Narew położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego w powiecie hajnowskim. Gmina graniczy od północy z gminą Michałowo, od wschodu z gminą Narewka, od zachodu z gminami Zabłudów i Bielsk Podlaski, zaś od południa z gminami Czyże i Hajnówka. Gmina Narew leży na szlaku drogowym Białystok - Białowieża, w obrębie Puszczy Białowieskiej.

Gmina Narew ma powierzchnię 242 km2, a na jej terenie utworzono 37 sołectw obejmujących 48 miejscowości znajdujących się w granicach Gminy. Gminę zamieszkuje obecnie około 3800 mieszkańców, zarejestrowanych jest też około 100 podmiotów gospodarczych. Głównym ośrodkiem oraz siedzibą władz gminy jest Narew. Jest to malownicza miejscowość położona nad rzeką Narew. Historia Narwi sięga już czasów średniowiecza i pełna jest odniesień do tradycji mieszczańskich. Obecnie Narew zamieszkuje około 1500 mieszkańców.


AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA:

Skaryszewo to wieś założona w XVII-XVIII wieku na gruntach miasta Narew. Akta metrykalne cerkiewne mówią, iż w latach 1760-1895 Skaryszewo nosiło miano przedmieścia miasta Narew. Powstanie tej niewielkiej wsi datuje się na lata 1745-1750. Skaryszewo zostało założone przy drodze prowadzącej do legendarnego, nieistniejącego już grodziska Ratynek. Dokumenty archiwalne (spis parafian) donoszą, iż w wieku XVIII-XIX w Skaryszewie mieszkało 34 gospodarzy, w roku 1880 liczba ta zmniejszyła się do 22 gospodarzy (81 mieszkańców). Podobnie jak innych podlaskich wsi Skaryszewa nie ominęły straszne epidemie niosące za sobą okrutne żniwo śmierci. W roku 1855, a dokładnie 25 i 26 lipca na cholerę zmarły 23 osoby. Następna straszna zaraza nawiedziła Skaryszewo w roku 1913. na tyfus zmarło wówczas 13 osób. Obecnie zamieszkuje ją niewielu, bo około 15 mieszkańców.

Skaryszewo

Jest to wieś typowo rolnicza, położona na zachód od Narwi, w odległości około 4 kilometrów. Głównym atutem wsi są cudowne krajobrazy ją otaczające, czyste powietrze i bliskość natury. Osoby chcące zwiedzić te okolice powinny odwiedzić Regionalną Izbę Białoruską - prywatne muzeum staroci, w którym jego właściciel Michał Filianowicz stworzył niezwykły zbiór starych przedmiotów gospodarstwa domowego, związanych z regionem pogranicza, a szczególnie z kulturą białoruską. Skaryszewo leży na Podlaskim Szlaku Kulturowym „Drzewo i Sacrum”, stworzonym z myślą o ukazaniu piękna drewnianej architektury oraz najciekawszych i najbardziej wartościowych turystycznie miejsc znajdujących się w powiatach bielskim i hajnowskim.

GALERIA ZDJĘĆ